Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Proč kupovat Unisono?

Zamyšlení nad tím, kdo má zájem o náš fanzin a kdo ne...

Díky velkému úsilí několika lidí a spoustě hodin práce vychází (dá se říct, že už pravidelně) náš vlastní fanzin (nezávislý fanouškovský magazín) UNISONO včetně barevné, kvalitně graficky zpracované obálky. A klidně bych se nebál říct, že je to jeden z nejkvalitnějších klubových zinů v Česku. Tam se dozvíte víc než jen to, co se událo při kterém zápase. Díky Unisonu máte možnost dostat se i k zajímavým materiálům navíc: ať už to jsou obsáhlé rozhovory s hráči, pohledy do minulosti Slovanu i jeho fanoušků, názory na různá aktuální témata, ale i texty, které vám mohou pomoct rozšířit své (přiznejme si to, občas dost úzké) fanouškovské obzory - jsou to především rozhovory a představení zahraničních fanouškovských táborů, obzvlášť těch nejaktivnějších a nejrespektovanějších, a popisy zážitků z návštěv fotbalových zápasů za hranicemi naší fanouškovsky nepříliš atraktivní země. Stačí nahlédnout do příslušné sekce na tomto webu a uvidíte, kolik zajímavých článků už v Unisonu bylo otištěno a že se obsahově rozrostlo téměř dvojnásobně (první číslo mělo 24stran, nejnovější už dokonce 44). Nově jsou v našem magazínu i zajímavé soutěže o atraktivní ceny (hráčské dresy, výjezdy zdarma...). zkrátka každý si v něm může najít "to svoje".

Dalo by se polemizovat, jestli je současný náklad (cca.60kusů) dost velký nebo by mohl být ještě větší. V každém případě je potřeba zmínit se v této souvislosti o dvou věcech:

1. Současný náklad je minimální možný, abychom byli schopní (alespoň z větší části) z vašich příspěvků pokrýt vysoké náklady na tisk (hlavně barevné obálky) a Unisono mohlo vycházet v současném rozsahu a kvalitě za současnou "cenu". Tři pětky není úplně málo, ale ani moc - jenže kdybychom zdražili, koupí si Unisono ještě méně lidí než dosud (a tisk by se ještě víc prodražil..). Každý nárůst nákladu Unisono "zlevňuje", takže kdyby už kvůli ničemu jinému, tak aspoň kvůli tomu, aby projekt UNISONO mohl vůbec pokračovat, je potřeba, abyste si ho kupovali a tím jej také podpořili.

2. Jak jsem měl možnost vypozorovat při prodeji aktuálního vydání, Unisono se sice při důkladné masáži a vnucování lidem celkem daří rozprodat, ale koupí si ho častěji úplně jiní fanoušci, než by člověk čekal. U lidí, co jsou v kotli spíš omylem a je jim jedno, co se kolem nich děje, to nepřekvapí, jenže Unisono si vůbec nekupuje ani spousta známých osob, zvlášť těch, které mají potřebu ovlivňovat lidi kolem sebe, do všeho mluvit, "interpretovat" postoje ostatních a prezentovat v hospodě své názory ohledně toho, jakým směrem by se měl nebo neměl ubírat náš kotel, jak na tom je nebo není ta která skupina a co by se mělo dělat pro zlepšení fungování kotle. Pro ty z vás mám několik otázek (a klidně si to berte osobně): Myslíte si, že všechno víte a znáte tak dobře, že se nepotřebujete dozvědět i cizí názor a cizí přístup (třeba kotlů a skupin, které po mnoho let fungují na výborné úrovni...)? Jak můžete mluvit o tom, jak kdo co myslí a jaké má názory, když si je ani nepřečtete? Pokud si myslíte, že je Unisono příliš jednostranné a "úzkoprofilové", proč sami nepřispějete svou trochou do mlýna a precizním textem s vašimi vybroušenými názory nevysvětlíte ostatním, že by se měly řídit dle vašich rad? Nebo proč náš (i váš) fanzin neobohatíte nějakým jiným materiálem? A hlavně: Tím, že si Unisono ani nekoupíte, dáváte všem ostatním (nejen celé "redakci", ale i těm řekněme třiceti lidem, kteří si náš fanzin koupí pokaždé a jsou rádi, že ho máme a mohou si v něm číst zajímavé texty všeho druhu) najevo, že vám je fuk, jestli bude náš kotel mít svůj vlastní magazín nebo ne. A čemu by podle vás konec jeho vydávání prospěl?

A víte co? Nejde mi ani tak o to přesvědčit vás, abyste si Unisono četli a kupovali (každý má samozřejmě právo zůstat fanouškovským "buranem" bez rozhledu nebo se o fanouškovské a slovaňácké záležitosti vůbec nezajímat), ale aspoň ty, kdo se s tím vším dělají neurážejte tím, že svůj nezájem o náš magazín dáváte i před námi tak ostentativně najevo. Aspoň ze slušnosti se příště zkuste vymluvit třeba na nedostatek peněz, jakkoliv to může působit nevěrohodně. Ale možná, že kdybyste si Unisono přece jenom někdy koupili a přečetli, třeba pak ty vaše "zaručené recepty" a hodnocení všeho kolem aspoň trochu přehodnotíte a třeba se i něco nového dozvíte (ano, i vám se to může stát...).Autor : Tomik, čtené 1906x
Středa, 26. Března 2008

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL