Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Otevřený dopis hráčům Slovanu

Proč není derby "zápas jako každý jiný"? Text dopisu předaného hráčům před zápasem jara.Vážení hráči Slovanu Liberec, nejslavnějšího klubu pod Ještědem!

V sobotu hrajeme derby! Do této krátké věty by se dalo shrnout celé poselství tohoto dopisu. Přesto ale podle nás stojí za to, abychom toto sdělení alespoň trochu rozvedli. Jestliže se čas od času objeví z hráčské kabiny názory, že naše podještědské derby je "zápas jako každý jiný", my fanoušci určitě nejsme stejného názoru! My tento zápas rozhodně považujeme za výjimečný a přikládáme mu už roky větší důležitost než "běžným" ligovým duelům. Proto byl také při děkovačce po posledním zápase proti ostravskému Baníku roztažen nápis se stejným sdělením a proto u vstupu na stadion nyní visí další "speciální" nápis.
Rivalita mezi oběma městy a kluby, ačkoliv nemá takovou mediální odezvu jako třeba derby pražských "S", existuje už dlouhé roky a prožívaly ji už předchozí generace fanoušků i hráčů Slovanu. Vzdálenost, respektive spíše blízkost stadionů obou klubů nahrává tomu, že do častějšího kontaktu přicházejí i fanoušci obou týmů, ať už na svých pracovištích, ve školách nebo třeba v restauračních zařízeních. Každá výhra nad regionálním rivalem proto potěší minimálně dvakrát tolik než "běžná" ligová výhra a každá prohra zamrzí ještě mnohem více. Ačkoliv většina z vás nepochází z našeho regionu, věříme, že za dobu svého působení v Liberci už jste stačili poznat výjimečnost zápasů s naším regionálním a méně úspěšným rivalem z Jablonce. A pokud snad ještě ne, doufáme, že k blížícímu se derby přistoupíte s tím vědomím, že vašim fanouškům na výsledku záleží ještě více než jindy.
Úspěšná série a bilance vzájemných zápasu s klubem zpoza našeho města nás určitě těší a užíváme si ji. Pouze statistiky a minulé výhry ale další vítězství nezaručí. Náš rival se navíc po delší době (alespoň dle postavení v tabulce a aktuální formy) zdá být vyrovnaným soupeřem a na tento zápas bude jistě obzvlášť motivovaný. Proto z vaší strany nesmí dojít k jakémukoliv podcenění, ať už našeho soupeře nebo přípravy na zápas a přístupu k němu. Na tomto místě stojí za to citovat výrok klasika: "Sláva je něco, co se musí vyhrát - čest je něco, co se nesmí ztratit".
Samozřejmě nikde není psáno, že Slovan musí opět zvítězit, očekáváme ale maximální nasazení, zodpovědný přístup a týmový výkon vás všech po celý zápas! Pokud by to snad na jabloneckém hřišti vypadalo jinak, byla by jakákoliv neodpovědnost tolerována mnohem méně než jindy. Můžete se, stejně jako při posledních zápasech v Jablonci, spolehnout na naši hlasitou podporu a téměř domácí atmosféru. Pevně věříme, že ji zúročíte v další nezapomenutelnou výhru v derby! Reprezentujete totiž náš klub, naše barvy, naše město! Těšíme se na děkovačku po bojovném výkonu a úspěšně zvládnutém zápase.

Za sebe i ostatní aktivní fanoušky Slovanu
Supras CoreAutor : S.CORE, čtené 3020x
Čtvrtek, 16. Dubna 2009

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1714 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL