Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Derby! Jablonec - Slovan 0:1

18.4. 2009
24. kolo
Střelnice

Fotbal:
Dobrý vstup do zápasu nám zajistil vedení jedna nula. Svojí premiérovou branku v dresu Slovanu i v první lize vstřelil Radek Dejmek. Poté měl více ze hry Jablonec, ale ten den by snad nedokázal dopravit míč do naší branky ani kdyby se hrál ještě jeden zápas navíc. Holt když jsme lepší, vyhrajme tři nula a když jsme horší, tak nám to jedna nula stačí. Hoši děkujem!

Sestavy:
Slovan:
Zlámal - Janů, Holeňák, Dejmek, Vulin - Dočkal, Gecov, Papoušek, Frejlach (59.Liška) - Nezmar (71.Smetana), Blažek (89.Hochmeister)

Jablonec:
Zich - Zábojník, Pavlík (74. Homola), Kučera, Hamouz - Haurdič (88. Krejčí), Eliáš, Loučka (64. Valenta), Hloušek - Černý, Lafata.

Diváci:
Oficiálně 5125 diváků
V jabloneckém třicetikorunovém sektoru odhadem okolo 140ti hlav.
Sektor "domácích" vyprodán (kapacita 273 kousků a ještě min. tři kousky navíc + spousta dalších modrobílých na tribunách, včetně bezprostředně přilehlého sektoru).

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Jablonečtí si připravili dvě choreografie. Na první "plachtě" byl nejspíš znak ultras gablonz, která byla doplněna o zelené a bílé balonky. Na druhé byla zelonobílá vlajka s nápisem: "I když si to myslíte... ...naší víru nikdy nezničíte", na spodku ještě připsan nápis "zelenobílá síla". Doplněno o zelenobílé minivlaječky.

Hosté:
Na začátku zápasu byla předvedena kartoniáda, která byla uhlopříčně rozdělena na tři části, kdy byl střed modrý a kraje bílé. Tato akce byla doplněna o nápis "My modří jsem a bílí. Tenhle zápas bude náš!". Jedná se o známou pasáž z oblíbené staré hymny Slovanu. Nicméně se oproti plánu jaksi "pozapomnělo" tuto hymnu při choreu zpívat.


Před druhým poločasem byl roztažen nápis "Jablonec a poháry? My vám je přejeme!" následně doplněn o plachtu se třemi zmrzlinovými poháry s nápisem "Dobrou chuť!".Support:
Domácí:
U nás v sektoru moc slyšet nebyli (až na výjimky při našich prostojích). Jinak byla viditelná snaha včetně zvedání rukou, jak často, ale nekodáži říci. Několik menších vlajek na plotě i na tyči.
Hosté:
Kvalitní uvodní dvacetiminutovka, pak support upadl do průměru. S blížícím se koncem zápasu se fandění o něco zlepšilo a po odpískání konce zápasu a následné zasloužené děkovačce se ve stále téměř plném sektoru několik minut fanaticky fandilo, jakoby se nikomu nechtělo domů... Z vlajek visely jen menší zástavy Supras Core, Turnov supporters a Slovan Fans Rumburk.

Komentář:

Díky přímému souboji o poháry bylo toto derby asi jedno z nejvypjatějších za poslední dobu. Díky vhodným okolnostem, zejména kvalitnímu termínu zápasu, jenž byl určen na v sobotu (po jak dlouhé době jsme nehráli tento zápas v pondělí!), se konal pochod Slovaňáků (více o této akci v samostatném článku). Abych se přiznal, tak i přes TV přenos jsem čekal vyprodáno, to se ovšem bohužel nesplnilo, což je určitě velká škoda. Počty v jabloneckém kotli (ano, tento zápas by se dal skutečně sektor domácích nazvat kotlem) byly zhruba dvojnásobné oproti ostatním zápasům. Jablonečtí předvedli dvě choreografie (ne moc originální a provedení podle mě taky taky nebylo moc vydařené). Ale! Snaha se rozhodně cení, vždyť jablonečtí teprve začínají a uvidime, co přinese čas a jakým způsobem se budou rozvíjet. Vetší konkurence (z fan a ultra stránky) by derby určitě prospěla. Každopádně na té originalitě by mohli zapracovat, vždyť většina jejich chorálů je okopírovaných od chacharů a jejich reakce na pokřik heja předměstí (fk predměstí to jsme my) si vypůjčili pro změnu v Praze. A to ještě neví, že melodie jejich nového chorálu "jedině fk jablonec" se už u nás na výjezdech asi rok a začleňuje se i do domácího repertoáru. No uvidíme, co přinese čas.
Sektor hostů byl vyprodán, bohužel byli i další zájemci o lístky k nám, ale už se na ně nedostalo, přes kapacitu se tentokrát bohužel nepouštělo, vzhledem k širokým uličkám sektoru to byla určitě škoda. Hostům se také podařilo díky šikovnosti a asertivitě některých lidí pronést tři mávací vlajky, což bylo při pohledu na těžkooděnou agenturu neočekávané. Kdybychom věděli, že to proběhne takto bezproblémově, určitě by se vlajek vzalo víc. Ale to je kdyby. Naopak velké zástavy zůstaly doma, protože se čekalo, že sektor bude přeplněn a půlka lidí v jeho spodnější části by pak přes vlajky neviděla na hřiště. Navíc se nám pravidelně stávalo, že v Jablonci policie vlajky na spodním plotě zakazovala z důvodu natáčení sektoru (a tak to bylo i tentokrát, kdy jeden příslušník dokonce dělal problémy i při roztahování nápisů pro choreo).

Sbírka vynesla 3050Kč, všem díky!

Více se dočtete v Unisonu č. 12, které by mělo vyjít už brzy. Snad... :-)
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.


Autor : Matosz, čtené 1452x
Pondělí, 20. Dubna 2009

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1728 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL