Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Cesta z města a s body zpět!

Abychom zbytečně příliš neprodlužovali standardní popis z dění na tribunách, rozdělme shrnutí sobotního odpoledne do dvou článků. V tomto se podívejme na vydařený přesun z města za jeho hranice.

S časovým předstihem byl ohlášen pochod fanoušků Slovanu jabloneckými ulicemi a podařilo se zajistit i to, že DPML (zajišťující spoj na předměstí) slíbil posílit tramvajové linky, protože se počítalo s tím, že klasická sobotní doprava tentokrát dostačovat nebude. Bylo dopředu jasné, že v našem počtu budeme muset jít po silnici a policejnímu dozoru se při tom nevyhneme. Kdyby pochod nebyl oficiálně nahlášen, mohli by příslušníci vzhledem ke všelijaké dopravní situaci kolem stadionu (objížďky, uzavírky...) a současné protifanouškovské hysterii přítomné nutit využívat chodníků, což by se asi neobešlo bez protestů a zbytečných potenciálních konfliktních situací. Toho by se určitě hned chytla naše slavná bulvární média a z akce organizované hlavně za účelem oživení atmosféry našeho derby a prokázání početní převahy slovaňácké fanouškovské základny by hned byla kdovíjaká "hromadná výtržnost". Nakonec se ale ukázalo, že k šíření paniky média ani žádný incident nepotřebují a dokáží ji vyvolat už předem.Pochod se pořádal také proto, aby se tentokrát už nestávalo, že místní budou v přesile napadat osamocené skupinky našich, vesměs tribunových fans a pak se holedbat na internetu, kdoví koho dnes zase nezmlátili. Takhle měli domácí většinu z nás pěkně po kupě a nemohli útočit v přesile.
Snaha o dostatečné informování všech fanoušků Slovanu o této akci se dá považovat za zdařilou. Možná až příliš, protože se jí den před utkáním chytila média a na základě nesmyslného vyjádření policejní mluvčí a směšných internetových výhružek z tábora zelenobílých, vymyslela doslova kovbojku, z níž pak druhý den mohla živit všechny české deníky s palcovým titulkem "Chuligáni si před derby domluvili rvačku!" apod.
To nakonec nejspíš způsobilo i to, že se v "soudný den" u odjezdu tramvaje sešli ti, kterým jsou novináři a jejich zaručené zprávy jen pro smích. Tedy odhadem asi 250 fanoušků Slovanu, k nimž se v Jablonci na konečné zastávce připojila další téměř padesátka fanoušků, která dorazila po vlastní ose (včetně části skupiny D.B.S.) a další se ještě přidávali cestou. Celkem se tedy pochodu zúčastnilo nakonec asi 300 osob, což se dá označit za počet nad očekávání. Hlavní vlna fanoušků jela posilovou dvojtramvají, která opravdu praskala ve švech, na některých sedačkách seděli i tři lidi, bohužel tlak přeplněné tramvaje nevydržely zadní dveře a vypadly z pantů, což způsobilo kratší zdržení nedaleko před cílem. Jinak ale tramvaj nápor snášela až nečekaně dobře. Také v obou vozech panovala dobrá nálada, někdy až příliš :-)Na konečné se pak dorazivší již s čekajícími promísili, seskupili za speciálně vyvedeným grafitovým nápisem "Forza Slovan" a mohli za hlasitého fandění organizovaného megafonem vyrazit směr stadion. Speciální nápis byl upřednostněn před jakoukoliv vlajkou hlavně z toho důvodu, že byl vyveden na míru nepříliš širokým jabloneckým ulicím. Jelikož se nejednalo o akci pouze "kotle", ale pochod pro všechny Slovaňáky, nebyly by navíc kotlové vlajky nejvhodnější. Policejní manévry nakonec nabyly překvapivých rozměrů, podle účasti příslušníků by leckoho mohlo napadnout, že pohádkám, které sami předtím vypustili do médií, nakonec sami uvěřili a chystali se minimálně na pouliční válku, ačkoliv těžkooděnci k vidění nebyli. Celé té slávy hbitě využívali drzí fotonovináři, kteří asi museli být naštvaní, že k žádné očekávané "rvačce" nakonec nedošlo, a tudíž přišli o zajímavý akční bulvární materiál.
Průvod se za kvalitního fandění sunul jabloneckými ulicemi směrem ke Střelnici. Na takovou atrakci lidé zírali z oken a byla očividně zajímavá i pro několik rodin s dětmi, které zvědavě postávaly před svými domy, místo aby zabedňovaly okna... V pohodové atmosféře se došlo až ke stadionu. Před kasami nejprve došlo k tlačenici o poslední volné vstupenky, mnoho zájemců ale bohužel odešlo zklamáno. Odbavování najednou příchozích lidí trochu zpomalily důkladnější prohlídky těch, kteří nesli choreo. Poslední fanoušci ale turnikety prošli těsně před výkopem, a tak se nakonec nestalo nic, co by stálo za řeč.
Po skončení utkání většina hostujícího sektoru ještě nějakou dobu dobrovolně setrvávala v sektoru hostí a za fanatického fandění oblíbeného chorálu "Je to jedno" si užívala dalšího vítězného derby. Pak už se postupně přesunula před sektor, kde se opět za týmž nápisem seskupila a připravila na cestu zpět do města. K nevelkému překvapení všech, dole pod stadionem na náš průvod zvědavě čekala asi dvacítka "frajerů" z domácího kotle. Ti viseli na zábradlích a na lampách a za policajty hrdinně fuckovali, koho jen mohli. Většina našich lidí je ignorovala, protože jim tyto směšné snahy byly spíš k smíchu. Menší část lidí z průvodu se ale neudržela a provokatérům oplácela stejnou mincí. V jednu chvíli už to vypadalo, že některý z hochů převisující na silnici přes policejní rameno a hrozně drsně ukazující na sebe sama a vyzývající lidi od nás k "akci", narazí, protože se již prošlý dav začal otáčet směrem zpět. Policie situaci pod kontrolou zrovna neměla. Nicméně lidi sami sebe vzájemně uklidnili. Vážně nemá cenu se kvůli nějakým uřvaným puberťákům dostat úplně zbytečně do problémů se zákonem. Je dobře, že si i ti horkokrevnější z nás včas uvědomili, že jim za to kluci z předměstí nestojí.Poté již méně početný pochod (už jen asi 200-250) v poklidu za hlasitého fandění prošel až zpět ke konečné, kam se mezitím přesunul také hlouček uřvaných domácích. Jeden se snažil provokovat bubínkem, druhý vlaječkou, třetí, asi tak patnáctiletý, zase drsným nápisem "hooligan", na který neustále ukazoval. Zde se v reakci na další směšné snahy těchto "hrdinů" za kordonem policajtů bohužel nechala vyprovokovat ke zbytečným reakcím i část lidí mířících zpět do města. I když většina tyto frajery stejně ignorovala a pobaveně si jejich animální šílenství natáčela na mobily. Jen jeden neopatrný jedinec údajně přišel o šálu. Pak už se opět přecpaný dvojvůz vydal na cestu zpět. Problémy zase dělaly vypadnuté zadní dveře a také veselí, které s úzkorozchodnou tramvají docela mávalo. Ale vše nakonec proběhlo v poklidu, a tak si pobavení kolemjdoucí na terminálu MHD ve městě mohli ještě jednou poslechnout "Vítěz derby Slovan Liberec!" a spokojeně si další výhru užít každý po svém.
Ukázali jsme, že dokážeme to, na co se naši rivalové nezmůžou. To, že zvládneme zmobilizovat naše lidi pro dobrou akci a to, že na tribunách - početně, hlasově, i opticky - jsme a ještě dlouho budeme pod Ještědem číslo jedna! Asi nemá cenu se pozastavovat nad nesmyslnými breky a výmysly domácích před i po zápase. Tradiční směšná štvavá kampaň kompenzující vlastní frustraci. Netřeba víc komentovat... Ale ani oni nemohli nevidět rozdíl mezi naším třísethlavým opravdovým pochodem a jejich loňskou procházkou po Liberci.

Užívejme si! Vítěz derby Slovan Liberec!


Autor : S.CORE, čtené 1238x
Úterý, 21. Dubna 2009

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1714 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL