Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Prohlášení S.CORE k "derby v aréně"

V pátek 4. prosince se má v nedávno postavené "multifunkční" liberecké aréně konat akce s názvem "Fotbalové derby". Tuto akci pořádá S group SPORT FACILITY MANAGEMENT. Má se jednat o přátelský halový zápas na umělém povrchu mezi fotbalisty našeho klubu a jejich jabloneckými rivaly. Naše ultra skupina se této akce aktivně účastnit nebude. Toto naše skupinové rozhodnutí se pokusíme vysvětlit v následujících řádcích:Tento zápas se zjevně koná především proto, aby se v (námi všemi draze zaplacené) aréně konala další akce a vykazovala se tak "potřebnost" a "využitelnost" této budovy. Pro ty, kdo si to již nepamatují, připomínáme, že kvůli stavbě arény byla výrazně ohrožena potřebná dostavba našeho fotbalového stadionu, která nakonec proběhla pouze v omezené míře (a dokončena bohužel nebude nejspíše už nikdy). Neušetřilo se na tom ani tolik, o kolik se pak stavba arény prodražila. Někteří z nás tehdy dokonce demonstrovali na náměstí před radnicí, která o těchto záležitostech "nestranně" rozhodovala.

Pořadatel této prosincové akce, společnost Syner (a její odnože), ačkoliv sídlí v Liberci, finančně podporuje našeho největšího regionálního konkurenta z libereckého předměstí a není složité si domyslet, že se tato akce koná právě díky současné úzké spolupráci jabloneckého fotbalového klubu a hokejové sekce firmy Syner, bývalého klubu Stadion Liberec. Jak chce Syner vyvracet spekulace o "rivalitě" libereckého hokeje vůči fotbalu, když sám podporuje naši přímou konkurenci?

Není těžké si domyslet ani to, že se pořadatelé snaží do arény nalákat i ty poslední z nás, kteří jsme jako fanoušci zůstali věrni fotbalu, který v Liberci odjakživa hrál prim, a dosud neutrácíme své peníze v "místě, kam se lidé chodí bavit" (alespoň dle jejich reklamního sloganu). Možná, že se někomu při návštěvě arény začne zamlouvat pohodlí a show (nebo třeba předražené občerstvení), jež svým platícím návštěvníkům nabízí, my se ale dál budeme chodit bavit na fotbal a na stadion U Nisy! Co jiného než vyhřátá aréna výhradně osazená pohodlnými sedačkami, se skyboxy a kostkou nad hrací plochou, sloužící k vytváření umělé "show", může být podobnější onomu "modernímu fotbalu", proti němuž se mnozí z nás vyjadřují a hrdě tento "boj" propagují třeba prostřednictvím svých triček?

K tomuto kroku jsme se odhodlali proto, že v naší skupině (při interním hlasování) převládl názor, že nebudeme pořadatelům tohoto nicneřešícího zápasu přispívat k "úspěchu" jejich akce tím, že se budeme starat o doprovodnou kulisu v ochozech, kterou bychom jim tam obstarávali. Když někdo chce zažít opravdovou atmosféru, ať chodí na fotbalový stadion, když k ní chce sám přispět, ať s námi chodí fandit do kotle a na výjezdy.

Od doby založení naší skupiny byla naše vlajka k vidění při všech soutěžních zápasech našeho klubu (od Otrokovic až po Bukurešť), při všech těchto zápasech nám nestačilo jen sledovat hru, ale ze všech sil jsme podporovali náš milovaný klub, organizovali support, navíc připravovali a realizovali nemálo choreografií. Ačkoliv nás to baví, cítíme to i jako svou fanouškovskou "povinnost". Stejně tak tomu bude i v budoucnu, nicméně při v podstatě zbytečné akci, kde nejde prakticky o nic, tuto povinnost zkrátka necítíme. Klubová věrnost se podle nás nerovná "slepotě" a manipulovatelnosti. Proto se nemusíme hned podílet na akci, kterou nám vnucuje management Syneru. Navíc vítězství v derby si ještě, jak všichni pevně věříme, užijeme dost při opravdových fotbalových zápasech.

Určitě nemáme nic proti tomu, aby se zvyšovala prestiž tradičního regionálního fotbalového derby Liberec - Jablonec. Sami jsme ke "znovuoživení" derby nemalou měrou přispěli naším nasazením na tribunách, našimi choreografiemi, (spolu)organizací pochodů atd. Kdyby se "halové derby" konalo za jiných okolností (jiný pořadatel, jiné místo), nejspíše bychom na tribunách vidět a slyšet byli, ale vzhledem k současným okolnostem hodlá většina z nás peníze ušetřené za návštěvu této akce investovat raději do choreografií při příštím derby na stadionu U Nisy.

Toto jsou hlavní důvody, proč 4. prosince v aréně určitě nenarazíte na naši vlajku, na naše skupinové symboly a nečekejte od nás ani jiné obvyklé záležitosti jako megafon, buben nebo choreografie. Jednotlivci z našich řad se mohou přijít podívat, nikomu to nezakazujeme, ale jakožto skupina nic připravovat ani (spolu)vytvářet nebudeme.

Ačkoliv se názory jednotlivých členů samozřejmě různily, nakonec jsme se skupinově rozhodli pro výše popsaný přístup. Je to jen naše věc a nikomu svůj názor nevnucujeme! Je nám jedno, jestli náš postoj bude ojedinělý nebo ne, více nám záleží na našich zásadách. Kdo si chce toto "derby v aréně" užít, ať si jej užije. V našich současných podmínkách, kdy i při ligových zápasech je čím dál méně lidí na tribunách a čím dál těžší motivovat do supportu alespoň lidi v kotli, ale nelze čekat, že by do arény najednou dorazily tisíce natěšených fanoušků a byla tam atmosféra jako při některých zahraničních halových turnajích. Slovan přitom mnohem spíše potřebuje podporu při soutěžních zápasech a na ní bychom se měli soustředit především! Kdo chce do arény jít, aby tam mohl hlasitě dávat najevo své antipatie nebo "vyzdobit" arénu, ten ať jedná, jak sám uzná za vhodné. Vzhledem k naší proklamované nepřítomnosti se necítíme být odpovědní za to, jak bude "atmosféra" při této akci vypadat. Věříme, že snad nikdo Slovanu ani jeho fanouškovské scéně ostudu dělat nebude. Ale hlavní je, abychom se pak opět sjednotili při podpoře našeho klubu v soutěžních zápasech, derby nevyjímaje!

Naše derby patří na stadiony, ne do arén!
Proti modernímu fotbalu!
Slovan navždy!
Supras COREAutor : S.CORE, čtené 1944x
Sobota, 7. Listopadu 2009

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1696 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL