Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Jak to bylo na Letné na jaře 2006

Protože nás v sobotu čeká utkání na Letné, nebylo by na škodu si trochu zavzpomínat na jeden z nejzajímavějších zápasů, které jsme na Spartě v posledních letech odehráli.

Psal se 18. únor 2006 a na Letnou se s očekáváním vydalo asi 350 fanoušků Slovanu. Po podzimním vítězství 2:0, jehož jsme dosáhli nedlouho poté, co velká část dosavadní "osy mužstva" v létě utekla právě do Sparty a loučení s fanoušky i s klubem vskutku nebylo zrovna idylické, nás jako půlmistry čekala jarní odveta, jíž se otevírala druhá polovina sezony.

V zimě spartička monstrózně posilovala, mimo jiné ze zahraničního angažmá přišel "Supertom" a z indické meditace se záhadně již předtím nechal vytrhnout náš extrenér Griga.

Po příjezdu na Letnou se "hlouček" čítající asi 250 hlav vydal z pláně směrem k sektoru, policii se podařilo nás "stlačit" tak, abychom vytvořili vskutku úhledný "balíček", a tak pro sparťany nebyl zas až takový problém jednou ze skleněných lahví, jež létaly z galerie stadionu směrem do ulice, trefit se přímo doprostřed průvodu, naštěstí nikdo nedostal do hlavy, i když tomu v několika případech chybělo jen málo. Hráči pak po utkání, ale i později, vzpomínali na to, jak se při rozcvičce cítili, když uslyšeli fandění zpoza tribuny.

Na stadionu pak bylo v úvodu utkání trenérovi domácích připomenuto, jak o poměrech v letenském klubu hovořil ani ne před rokem po jednom z tradičních zářezů hostujícího mužstva:
V úvodu utkání také byla roztažena choreografie znázorňující horkovzdušný balon, jenž se zbavuje zátěží a míří směrem k Lize Mistrů. Pod nápisem "Bez přítěže vzhůru ke hvězdám!" se na oněch odhazovaných pytlech s pískem objevila jména dezertérů (bez jejichž odchodu bychom ale nejspíš ligu už podruhé nevyhráli): Slepičky, Doška, Lukáše, Kisela a Grigy.


Nutno také podotknout, že se nám podařilo zapojit celý stadion do odpovídacího pokřiku. Kdo by čekal, že by sparťané vůči sobě dokázali být tak kritičtí... :-)Pak už se úřadovalo na hřišti, po úvodní Dortově brance se sice domácím podařilo srovnat, rozhodující úder jim však zasadil Honza Holenda (toho času u nás na hostování právě ze Sparty), který po své trefě nejprve slavil branku, pak si ale vzpomněl, že asi chce vzkázat něco domácím fanouškům (které měl podle svých tehdejších slov kdesi dole) a doběhl pod sparťanský kotel, kde vášnivě políbil znak našeho klubu na svém dresu. Odpovědi se mu dostalo vzápětí pokřikem "Holenda je ču*ák" a sparťané ještě dlouho poté slibovali, "že tohohle hráče nikdy nenechají hrát za svoje mužstvo a že jestli se z hostování vrátí, bude mít peklo". Na Spartě asi nemají dlouhou paměť :-)

Detaily ze zápasu včetně fotografií a videozáznamů branek naleznete na webu Slovanu.

Po zápase jsme si skrze média museli vyslechnout řeči pana profesionálního navrátilce Řepky, o tom, že náš klub není hoden stát se mistrem a kdyby tomu tak bylo, že by to pro něj byla "potupa".

Na základě těchto vyjádření se pak začala datovat naše averze k tomuto obránci Sparty, která byla vyjadřována sérií "antiřepkovských" choreí, burácením celého stadionu obligátním "Řepka ven" (a to nejen při zápase Slovanu, ale třeba i při finále poháru Sparta-Baník v Liberci), dále pak lidovou tvořivostí, kdo na tohoto hráče vymyslí trefnější pokřik, ale asi nejsladší byla situace, kdy se po zisku titulu vyrobila populární série nálepek "Navždy potupen" s řepkovým urputným výrazem. Jedna z nich se při oslavách dostala až na samotný mistrovský pohár, který o rok později mimo jiné hráče zvedl nad hlavu se svou podobiznou i sám pan Řepka. Oficiální sparťanské stránky a dokonce i některá seriózní média pak rychle tyto fotky zcenzurovaly a naší nálepku z fotografií vyretušovaly.
Je pozoruhodné, kolik zajímavých událostí se může odehrát kolem jednoho jediného zápasu. Tak ať i nadcházející zápas na Letné, jenž nás čeká v sobotu, s sebou přinese něco, na co s radostí vzpomeneme i za pár let :-) A abyste mohli vzpomínat, měli byste na tam v sobotu všichni být! Třeba se zadaří, třeba dostanem 7:1 (když už teď trháme ty rekordy...), ale vždycky je nejlepší být u toho!

Sobota, 21. listopadu 2009, 18:00.
Na koho se nedostane vstupenka v Liberci před odjezdem, náš sektor bude H85, pokladna č.5!


Autor : Supra, čtené 1277x
Čtvrtek, 19. Listopadu 2009

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1714 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL