FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

8. 8. 2013
3. předkolo EL, 2. zápas
Letzigrund

Fotbal:
Na odvetu 3. předkola Evropské ligy vyrážíme do Švýcarska, kde nás čeká zápas s papírově silnějším soupeřem - FC Zürich. První zápas jsme zvládli doma vyhrát 2:1, do odvety tedy jdeme s mírným náskokem. Od začátku zápasu jsou v mírné převaze domácí, kteří mají více šancí. Opět dostáváme jako první gól my, když v 17.minutě slaví gól domácí Chermiti. Tentýž hráč ve 22. minutě trefuje tyč. Do konce poločasu se ale už nic většího neděje. Kapitán Kováč asi o poločase musel udělat v kabině pěkné dusno, naši borci vstupují do druhého poločasu s hlavami nahoře a nechtějí za žádnou cenu tohle utkání prohrát. Jsou rychlí, bojující a aktivní tak, jak má liberecký fotbalista být. V 64. minutě vyrovnává Frýdek a o nějakých 20 minutek později dává vedoucí branku ukrajinský fotbalista Rybalka a Slovan zaslouženě vede. Do konce zbývá pár minutek a rozhodčí ukončuje zápas. Auf Wiedersehen FC Zürich! Slovan Liberec postupuje do playoff Evropské ligy, kde narazí na severoitalský tým Udinese Calcio.

Sestavy:
FC Zürich:
Da Costa - P. Koch, R. Koch, Djimsiti, Benito - Schönbächler (87. Kukuruzović), Rikan (75. Buff), Chiumiento, Henrique - Chermiti, Gavranović (75. Etoundi)

Slovan:
Kovář - Kušnír, Kováč, Kelić (53. Šural), Fleišman - Sackey (71. Karišik), Rybalka - Frýdek (75. Kalitvincev), Pavelka, Delarge - Rabušic.

Diváci:
Na 3.předkolo Evropské ligy dorazilo na stadion Letzigrund jen 5915 diváků, tedy ještě méně než v Liberci.
Za vlajkou Zürcher Südkurve a vlajkou s obrázkem rozeřvávače okolo 3000 fanoušků.
Liberečáků něco kolem 100. Vlajky: D.B.S., Supras Core, DěBS, TS, R.I.P. Mário.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Bez chorea, k vidění byla jen jedna menší dýmovnice na okraji kotle. Mávačky po celý zápas.

Hosté:
Na začátku utkání jsme vytáhli na stadionu Letzigrund asi desítku obouruček a pár mávaček, aby se podívaly i do světa.

Support:
Domácí:
Domácí tradičně předváděli hlasitý, melodický, zpěvný support. Jednotlivé chorály nebo popěvky většinou vydržely po několik minut. Většina lidí se se zapojovala, opticky to vypadalo velmi dobře. Po druhém gólu v domácí síti se fandění domácích trochu zhoršilo.

Hosté:
Do supportu vlítlo pár jedinců s chutí a nadšením. Po gólu domácích se ale fandilo spíše jen v okruhu kolem rozeřvávače. V utkání se musel neplánovaně zaučovat i další rozeřvávač. Poté, co Slovan konečně skóroval, se nálada i fandění v celém sektoru zvedla, což pomohlo i hlasitosti. V tu chvíli se většina sektoru fanděním velmi dobře bavila a snad nikdo se nemohl nudit. Vrchol logicky přišel po vedoucí brance Slovanu. Kéž by celý sektor takhle fandil po celý zápas. Myslím, že by se to každému líbilo.