5. 4. 2014
23.kolo
U Nisy

Fotbal:
Slovan při snaze odčinit debakl z minulého kola narazil na Baník tradičně bojující o udržení. Několik změn v sestavě našich borců se ukázalo být jako správná volba, například po delší době chytající Kovář se odvděčil gólovou asistencí hned ve 3. minutě. Druhý gól přidal po signálu ze standardky (!) Šural. Následovalo několik dalších šancí na obou stranách, při kterých domácí trefovali brankáře hostů a hosté zas brankovou konstrukci, popřípadě prováděli cvičení "jak netrefit z metru branku". Cvičení pokazil až Kukec na konci poločasu. V druhé půli se ještě jednou trefil Pavelka, o pár minut později Baník opět snížil. Před koncem zápasu se už na Jarolíma nemohl dívat jeden z obránců Baníku, a tak šel do kabin dřív.

Sestavy:
Slovan:
Kovář - Coufal, Pimpara, Sackey, Frýdek - Šural (59. Kolár), Rybalka, Jarolím (90. Rajnoch), Obročník, Pavelka - Luckassen (85. Budnik)
Rosice:
Pavlenka - Vengřinek, Frydrych, Baránek, Sukup - Štěpán, Foltýn (77.Holzer), Greguš, Kukec - Krmenčík, Škutka (46. Svěrkoš)

Domácí:
Od rozcvičky až do konce zápasu visel v rohu nápis "Omluva? Vsazena na výhru".

Na začátku zápasu byl ještě roztažen nápis "Rekord 0:6 nejlíp odčiníte rekordem ( 4:0, 5:1, 6:2)!", který reagoval na rekordní šestigólovou prohru v minulém kole v Plzni, zatímco doma Slovan ještě nikdy nevyhrál o víc než čtyři branky...

Hosté:
V klínu visel od druhého poločasu nápis "Sektor: Rodiny s dětmi".

Support:
Domácí:
O něco menší počet domácích fanatiků než obyčejně nahradila dobrá nálada v kotli. Fandilo se celkem vytrvale s obvyklým zapojením, chorál dne "Slovan v srdci mějte" se několikrát prokázal jako gólový, bohužel nejen na naši stranu. Tak jako tak hezky zněl naším stadionem a o to šlo. Support nebyl ničím jiným zvláštní, prostě standardní v dobré náladě.

Hosté:
Většina z 252 hostů vyplňuje část sektoru za brankou a tvoří kompaktní aktivní skupinu, která více či méně hlasitě fandí celý zápas, zejména chorály.