Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Unisono č. 29 - Úvodník

květen 2014

V lize je právě odehráno dvacet devět kol a my finišujeme s přípravami devětadvacítky Unisona. Vydání jsme totiž slíbili ještě na jaře, a tak máme nejvyšší čas... Ale povedlo se! My svoje plány pro jaro zvládli a teď už víme, že splněno mají i naši fotbalisti! Probuzení přišlo právě včas a impulz v podobě výměny trenéra (když ten dosavadní už pošilhával po novém angažmá) tomu dost pomohl. Nový kouč spíš než jako leklá ryba působí jako dravá piraňa a přesně to asi naši profíci v tuhle chvíli potřebovali.
V těch pěti Vavruškových zápasech jsme zvládli dva debakly, ale taky tři vybojované výhry! Výsledkem je čtvrté místo, které vzhledem k obsazení finále domácího poháru stačí pro kvalifikaci do další "Europa tour". Příští sezóna nám teda začne už 17. července, buďto v Liberci, anebo kdo ví kde :-) (dozvíme se to 23. června ze švýcarského Nyonu). Věčným pesimistům a všem, kdo nad Slovanem v průběhu jara už zlomili hůl, se tak zase na chvilku zavře pusa a celému klubu se v létě asi bude o něco lépe dýchat!
Ale dost už k tomu, co teprve bude, protože v tomhle vydání se logicky dočtete spíš o tom, co bylo. Popisy logicky začínají soubojem s Alkmaarem a pokračují všemi jarními ligovými zápasy až po kyselé Znojmo... Na jaře se to bohužel hemžilo různými kiksy - na trávě i na tribunách (jako jeden tým), ke konci jara se to pak povedlo zlomit. Ale o tom až příště... Jelikož jsme na jaře do Evropy vyjeli už jen jednou, udělali si groundhoppeři z našich řad navíc aspoň jeden nedaleký výlet za hranice. No a jeden hopping jsme pro vás měli připravený ještě z podzimu, kdy se do nabitého osmadvacátého vydání už nevešel. Obojí jsou to nižší německé soutěže, ale i tak, nebo možná právě proto, oba ty výlety stály za to. Však se to taky dočtete? Místo rezervované pro glosu, která se nakonec jako jediná nestihla, zaplnil náhradní retrotext (související s jednou z destinací, kam jsme zavítali), který ani s odstupem času neztrácí na výmluvnosti!
Zúžení tohoto vydání na "pouhých" 52 černobílých stránek (+ tradiční barevnou obálku), je zapříčiněno tím, že naše překladatelská sekce zvládla v průběhu jara dodat jen dva kratší překlady (příště se vám to pokusíme vynahradit). Jeden z nich se týká švédské ultrascény a jednoho ze členů Supras Malmö - do Skandinávie jsme zatím na stránkách tohoto magazínu zabrousili jen zcela výjimečně. Druhý se zas věnuje prezidentovi jednoho z klubů, s nímž jsme letos v Evropě měli tu čest - prozradíme, že je ze Španělska a Evropskou ligu pak vyhrál, i když na Slovan jejich španělské tanečky ani jednou nestačily. Proč vlastně skončil ve vězení a jaký vztah měl s ultras vlastního klubu? Dočtete se na dalších stránkách.
Náš fanzin je nejen kotlový, ale taky klubistický. Proto jsme pro vás nachystali i dvojici, věříme, že zajímavých, materiálů se slovaňáckou tématikou. Obsáhlý rozhovor nám poskytl Jirka Liška, který ve Slovanu působí i po konci svého šestiletého hráčského angažmá. Co si myslí o našich choreích a jak mu bylo po neproměněné penaltě s Bukureští? Prozradil nám toho mnohem víc. Překonaná hranice 1000 ligových bodů nás inspirovala k menšímu (no, nakonec spíš trošku většímu) statistickému ohlédnutí na bilanci všech našich dosavadních ligových trenérů ? Petrželou počínaje a Šilhavým konče. Vlastně už i na Vavrušku se dostalo. Co myslíte, kteří trenéři se nejvíc podíleli na té tisícovce a v kterém období jsme měli nejlepší poměr vstřelených a inkasovaných branek?
Čtěte, protože kdo nečte Unisono, jako kdyby (člen kotle) nebyl!Autor : UNISONO, čtené 645x
Pátek, 30. Května 2014

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1714 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL