Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Slovan - Sigma 1:1 (2013/14)

31. 5. 2014
30. kolo
U Nisy


Fotbal:
Slovanu už celkem o nic nešlo, měli jsme už splněno (zajištěná účast v předkolech Evropské ligy), zato hosté přijeli bojovat o holý život (udržení prvoligové příslušnosti). Proto taky dopředu kolovaly různé "zaručené" informace o tom, jak zápas dopadne. Z tohohle pohledu byla nakonec výsledná remíza vítězstvím pro nás (vyvrácení fám) a prohrou pro hosty (definitiva sestupu). Takže po dohrání jednadvacáté ligové sezóny lze použít příhodné klišé: konec dobrý, všechno dobré! Paradoxně asi nejlíp z našich se při tomhle zápase předvedl junior Kolář, který si v brance připsal první ligový start!

Sestavy:
Slovan:
Kolář - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Pavelka, Jarolím, Obročník, Novotný (81. Kolár) - Frimmel (90. Pimpara), Delarge (73. Drobílek)
Sigma:
Zlámal - Vidlička, Dreksa, Škerle, Javůrek - Houska, Pospíšil - Varadi, Schulmeister (89. Šindelář), Navrátil (55. Chorý) - Depetris (41. Zahradníček)

Diváci:
Oficiální návštěva údajně 4797 diváků.
V našem kotli tentokrát cca. 220 lidí. Vlajky: S.U., NACM, D.B.S., RPL, Core, Turnov, Hrádek, DěBS.
V sektoru hostů něco přes 30 jedinců. Vlajky: Sigma United, Blázni + pár menších.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Po celý zápas byla v rohovém sektoru vytažená plachta se třemi přeškrtnutými malůvkami Shreka, STBáka a švába ve sprše. Pod spodním nápisem "FAČR: VŠICHNI VEN!" lehce prosvítala jména PELTA, BERBR a DÁŠA, která jen dovysvětlovala, koho měly znázorňovat jednotlivé obrázky.Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Jelikož místo v rohu zabírali po celý zápas papaláši z FAČR, přeskupili jsme se všichni do druhé části sektoru, který se díky tomu aspoň opticky zaplnil, a vypadalo to určitě líp, než když jsme roztahaní ve dvou poloprázdných sektorech. I co do pocitu z fandění to byla celkem vítaná změna, když se stálo a fandilo víc po kupě, rozeřvávačovi to navíc trochu usnadňolo jeho úlohu a koordinaci supportu celkově. Na druhou stranu slyšitelnost našeho fandění na zbytku stadionu nebyla vzhledem k nešikovné pozici prý o nic lepší než obvykle (kdyby byli všichni v rohu, bylo by to lepší). Ne každému z méně nadšených supporterů se asi taky líbily papírky místo pěny v pivu anebo vlající vlajky před ksichtem, ale na to by lidi v kotli měli být zvyklí... :-) Úspěšnou domácí premiéru měl chorál pasující k choreu: "Na svazu nechceme Peltu, Berbra, Damkovou..."
Hosté:
Až k nám byli slyšet jen několikrát, těžko víc hodnotit.

Komentář:
Každý na to může mít svůj názor, většina z nás ale sestupy Sigmy rozhodně nelitovala. I z fanouškovského hlediska by sestupem Bohemky nebo Slavie liga rozhodně přišla o víc. Slovan navíc může v příští sezóně navýšit víc než stobodový náskok na třetím místě historické tabulky právě před čtvrtou Sigmou. Díky sestupu Znojma a Sigmy navíc ubyly zápasy, ve kterých by nám venku hrozily oranžové (nebo jiné "netradiční") dresy. Na začátku zápasu proběhla oficiální rozlučka s našimi extrenéry a exkapitánem, kteří teď míří na samé "lepší" adresy. Jelikož si tady svoje odvedli, tak se jim zatleskalo (v kotli ani na tribunách to nebyl žádný bouřlivý aplaus...), ale žádného chorea se nedočkali (nebyl čas ani chuť). Kováč po zápase u kotle odevzdal kapitánskou pásku, která byla následně předána trenéru Vavruškovi pro nového kapitána. Prokázali jsme velkou toleranci (možná až moc), když jsme bez větších protestů nechali Kováče odehrát s kapitánskou páskou i ty poslední dvě kola, kdy se vrátil po doléčení zranění. Někomu bez podepsané smlouvy se Spartou by kapitánská páska Slovanu určitě slušela víc!
Od příští sezóny se má změnit oficiální název ligy. Ačkoliv dosavadní sponzor v názvu postupem času zdomácněl a většina lidí si na něj zvykla, my jsme se přesto z principu vždycky snažili vyhýbat užívání sponzorského názvu (nám za to nikdo nic neplatí...), tím spíš na tom nehodláme nic měnit ani teď, zvlášť když liga bude mít v názvu firmu nejvíc spjatou s největší korupční kauzou v českém fotbale...

Více se dočtete v magazínu Unisono č.30.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.


Autor : S.CORE, čtené 621x
Čtvrtek, 12. Června 2014

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1696 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL