Supras Core
O nás

Mentalita

Členství

Multimedia
Chorály

Video

Fotogalerie - nová

Fotogalerie - stará

Texty
Popisy

Prohlášení

Názory

Fanzin

Ultratýden

Materiál
Nálepky

Sektor

Vlajky

Obouruče

Oblečení

Koláže

Ostatní

Hledat
 
v článcích
v novinkách
v hlavním menu
v diskusích

Supras Unisono
Název

Skupiny

Historie

Tifoteam

Odkazy
Slovan

Česko

Zahraničí

Návštěvnost


    Slovan - Jablonec 0:1 (2014/15)

2. 11. 2014
13. kolo
U Nisy


Fotbal:
Naši fotbalisti k derby přistoupili, jak měli, ale bohužel jen v prvním poločase. Několik šancí, které si vypracovali, ale nedokázali proměnit, a tak se do kabin šlo i přes naši převahu za bezbrankového stavu. Druhý poločas už byl o dost horší, hosti byli všude dřív. Na jejich branku po rohu (ještě k tomu v symbolické 58. min.), kdy své hráče neuhlídali Fleišman a Pimpara, naši nedokázali odpovědět a zápas dohrávali v křeči. Byla z toho historicky první ligová výhra jabloneckého týmu v Liberci, na kterou potřebovali celkem 21 pokusů. V zelených dresech se jim to ale pořád ještě nepodařilo, jelikož letos hráli v černých.

Sestavy:
Slovan:
Kolář - Fleišman, Pimpara, Pokorný, Mudra - Obročník, Soungole (46. Jarolím) - Frýdek, Pavelka (71. Luckassen), Delarge (80. Hadaščok) - Šural
Jablonec:
Hrubý - Novák, Kysela, Pernica, Romera - Mingazov (86. Čížek), Hübschman, Pospíšil (90. Loučka), Rossi, Kopic (74. Crnkič) - Doležal

Diváci:
Oficiální návštěva solidních 7238 diváků.
V našem kotli asi 320 lidí. Vlajky: Supras Unisono, Supporters-Ultras, NACM, D.B.S., Core, RPL, TS, Hrádek, Mário, DěBS.
V sektoru hostů dle fotek kolem 200 lidí. Další desítky v blízkých sektorech. Vlajky: Sudeťáci a pár dalších.


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Úvodní choreo se skládalo z podélných pásů (v různých odstínech modré barvy s opakujícím se klubovým motivem) a z kartonové skládačky v prostředních řadách, spolu s nápisy v druhé části sektoru, které pěkně navázaly na vlajku NO AL CALCIO MODERNO:
NÁZEV, O KTERÝ JSME NIKDY NEPŘIŠLI A NIKDY PŘIJÍT NESMÍME!
Prvním názvem, který byl poskládán ze zhruba čtyř desítek kartonů, byl název klubu (vyvedený v retro písmu tak, jak ho nosili hráči našeho klubu někdy v 70. letech):
Druhým názvem, který se objevil po otočení kartonů, byl název stadionu:Další akcí, která byla prezentována netradičně během poločasové přestávky, byla malůvka se znakem Supras Unisono (spolu se siluetami Shreka a jabloně), vyvedená na motivy jedné z nových nálepek našich zelených přátel, kde se dost lacině snaží otírat o náš kotel. Ale není konfident jako kompliment. Ty jsme skládali Peltovi, pěkně jeden po druhém a každý měl něco do sebe (LOTR, KORUPČNÍK, ORGÁN, PJEDSEDA, KMOTR, PTÁK, LHÁŘ, ŠÍBR, ZLOBR, ZLO), viz například:

Na začátku druhého poločasu se pak v rohu ještě objevily nápisy adresované všem profíkům, které zlákaly Mírovy prachy:
GALACTICOS? SPÍŠ BANDA ŽOLDÁKŮ, KTERÝM NESMRDÍ ANI ŠPINAVÉ PRACHY!Další tifoakcí byla šálparáda, přičemž lidi bez šály byli do sektoru vpuštění až poté, co si nějakou pořídili. Na výsledném efektu to hned bylo znát:Hosté:
Prý měli připravené nějaké choreo, ale nebylo jim vpuštěno, což je určitě škoda. A tak byly v jejich k sektoru k vidění jen mávačky a zelené kulichy od klubu.

Support:
Domácí:
Asi padesátka lidí dorazila už na rozcvičku, aby hlasitě přivítala hráče obou mužstev, obojí ale trochu jinak. Nadprůměrný počet a motivace lidí vedly k nadprůměrné hlasitosti a relativně kvalitnímu supportu, aspoň v prvním poločase. V druhém poločase to už pak, stejně jako na hřišti, bylo horší. Zbytečně moc lidí se nechalo rozhodit průběhem zápasu, místo aby se ještě pokoušeli dohnat hráče ke zvratu. Aspoň v části rohu to ale žilo až do konce, bez ohledu na výsledek.
Hosté:
Ať si svůj support zhodnotí sami. Určitě to bude v superlativech, tak proč je v tom nenechat.

Komentář:
K hlavnímu choreu: Záměrně se zvolila klubistická a ne nějaká antijablonecká nebo protipeltovská tématika, ačkoliv jsme vlastně oslavovali něco, o co jsme na rozdíl od Jablonce nikdy nepřišli. Zajímavostí je, že název Slovan máme oficiálně už od založení (i když sem tam se i v našem případě objevila v názvu nějaká ta firma, nikdy Slovan z názvu nevytlačila), takže máme svůj název bez přerušení vlastně déle než třeba Sparta se Slávií, o Jablonci ani nemluvě. Je třeba ocenit, že se do přípravy téhle náročné akce zapojil širší okruh lidí mimo tradiční tifoteam, a to i z řad RPL a D.B.S. Všem, kdo se na tom podíleli, patří díky. Realizace, která byla náročnější než obvykle, se i přes pár zádrhelů na začátku naštěstí nakonec celkem vydařila. Tentokrát můžeme být spokojení jak s kvalitou, tak s kvantitou naší ultraprezentace. Dokázali jsme si, že to ještě pořád dokážeme! :-)
Vzhledem k tomu, že těch dvacet let, které Pelta a spol. čekali na výhru, je dost dlouhá doba, stojí možná za to zrekapitulovat, co všechno pro to za tu dobu (část z ní samozřejmě procinkal ve Spartě) musel udělat, kromě pár špinavých kšeftů mimo fotbal: musel prodat název klubu, prodat název stadionu, maximalizovat svůj vliv a možnost zákulisních praktik díky zvolení do funkce předsedy FAČR, posbírat drahé posily a k nim naše bývalé trenéry (mimochodem další symbolika: Šilhavý byl na letošním stolním kalendáři zrovna v týden, kdy se hrálo derby...), no a pak už stačilo jen počkat na slabou chvilku Slovanu a Peltovo historické vítězství, zveličené marketingovou kampaní, je na světě. Zato Slovan je po třinácti kolech a prohraném derby třináctý se třinácti body - jak jinak to nazvat než ostudou.

Více se snad dočtete v magazínu Unisono č.31.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.


Autor : S.CORE, čtené 799x
Sobota, 8. Listopadu 2014

FanzinLogin
Login:
Heslo:

Anketa
Myslíš si, že by Slovan měl brát na hostování kmenové hráče Jablonce? (1722 Hlasů)

Za žádnou cenu!
26%

Radši ne.
18%

Zas tak mi to nevadí.
18%

Jablonečáci, vítejte!
21%

Nevím.
16%

ChoreofondSoučasný stav choreofondu:
4.591 Kč

Top články
S.Core přiznává barvu!

Udine - Slovan 1:3 (Evropská liga 2013/14)

Slovan - Zürich 2:1 (Evropská liga 2013/14)

FC Zürich - Slovan 1:2 (Evropská liga 2013/14)

Riga - Slovan 2:1 (Evropská liga 2013/14)Copyright © 2008 Supras Unisono, All rights reserved.
Powered by DEV web management system

DWMS13ACL