5. 4. 2017
Čtvrtfinále poháru
U Nisy

Fotbal:
Kdo dorazil na tenhle zápas, ten se určitě nenudil. O zajímavé momenty a překvapivé zvraty nebyla nouze, chyběl tomu jen ten happy end. Slovan se dostal do vedení díky výstavnímu vlastňáku "ševců" a vedení 1:0 vydrželo až do poločasu. Po přestávce se na hřiště dostal navrátilec a odchovanec Slovanu Honza Polák, který se bohužel hned přimotal k vyrovnání, když se po jeho uklouznutí do šance dostal jeden ze zlínských útočníků a vyústilo to v odpískání penalty. Ta byla přísná! Pár minut poté hosté dokonce krásnou střelou z voleje otočili. Vyrovnání ale po hodině hry zařídil Voltr. I když šance byly na obou stranách, stav 2:2 vydržel až do konce základní hrací doby. V letošním ročníku tuzemského poháru už se zase prodlužuje, takže bylo jasné, že si ten večer na stadionu U Nisy protáhneme. Prodloužení se bohužel víc povedlo Zlínu, když hned v 95. minutě proměnili šanci, kterou jim nabídla naše defenziva. Naši se pak snažili, dřeli, ale víc než dva góly proti prvoligovému soupeři ani tentokrát (stejně jako v celé letošní sezóně) vstřelit nedokázali, i když na to měli dokonce 120 minut. Naopak na konci se ještě jednou trefili zlínští, když už předtím jeden téměř jasný gól obětavým skluzem znemožnil Ekpai. Jako kdyby těch emocí bylo málo, závěr nám dost provokativním výstupem okořenil gólman Švenger, ale co čekat od jabloneckého odchovance.

Sestavy:
Slovan:
Hladký - Mikula, Kúdela, Karafiát (46. Polák), Bartošák (93. Obročník) - Souček - Ekpai, Ševčík, Potočný, Vůch - Voltr (86. Bartl).
Zlín:
Švenger - Pazdera, Jugas, Gajič, Matejov - Hnaníček - Vukadinovič (115. Bartolomeu), Traore (107. Kopečný), Živulič, Holík - Beauguel (93. Diop)

Diváci:
Ohlášeno 1527 diváků.
V domácím kotli cca 120 lidí. Vlajky jako obvykle.
Fanoušci hostů nedorazili.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Po delší době byla při nástupu provětrána osmapadesátková sektorovka.

Hosté:
-

Support:
Domácí:
I přes podprůměrný počet lidí to v kotli, a ostatně i na Severní a Hlavní tribuně, nebylo vůbec špatné. Kotel, včetně jeho vrchní poloviny, byl tentokrát živější než obvykle a častěji než obvykle se zapojovala většina lidí. Na prázdnějším stadionu se naše pokřiky i chorály dobře rozléhaly a dařilo se nám čas od času zapojovat i tribuňáky. Bylo znát, že dorazili ti nejvěrnější a napínavý průběh zápasu je strhl. Nechyběla tomu ani vytrvalost při třicetiminutovém prodloužení. Hodnocení supportu tedy tentokrát může být, aspoň vzhledem k okolnostem, kladné.