Derby! Slovan - Jablonec 2:1

20.4. 2008
26. kolo
U Nisy

Fotbal:
Utkání se od počátku vyvíjelo spíše jako boj, než fotbal. První branka tak přišla až z penalty, v jejíž exekuci se ve 20. minutě nemýlil Dort. Po přestávce se hra o moc nezlepšila, spíše naopak. Hostům se v 84. minutě Fujerikem podařilo vyrovnat, naštěstí jim radost nebyla dopřána na dlouho a v nastaveném čase rozhodl Smetana o tom, že derby opět nemělo favorita... Ale jen vítěze a Jablonec.

Sestavy:
Slovan:
Zlámal (75. Hauzr) - Matula, Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Dort, Bílek, Papoušek (87. Frejlach) - Nezmar, Kerič (89. Smetana)
Jablonec
Špit - Hamouz, Homola, Huber, Zábojník - Baranek, Eliáš, Valenta (89. Mešanovič), Michálek - Klapka (28. Fujerik), Straka (64. Necid)

Diváci:
Na stadionu oficiálně 4694 diváků.
Domácí sektor kolem 250 lidí...
V sektoru hostí asi 50...

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Na derby byla přichystaná prezentace přes celý sektor: v rohu plachta s rytířem na koni, nad ním datum první písemné zmínky o Liberci a datum založení našeho klubu. Na severní části kotle doplněno o nápis: "Braňte čest našeho města!" a modrými a bílými kartony, které nevyšly zcela ideálně. Po poločase vytažena většina obouruček a vlajek, vše tentokrát nacpáno jen do rohu - přeplácané a tak to má být :-)
Hosté:
Bez optické prezentace

Support:
Domácí:
Support na úrovni derby. Takže po většinu utkání hlasitý a motivovaný. Vlajky: Supras Unisono, forza Slovan, Supras Core, CL Pivosi.
Hosté:
Viděli jsme určitý pohyb. Fandění se k nám nedoneslo. Nějaké malé vlajky a jedna polská.

Komentář:
Ještě před utkáním nám byla zaslána tato fotografie, coby pozvánka na derby. Posuďte sami :-)
Dnešní komentář nám byl zaslán mailem a zveřejňujeme ho bez cenzury. Komentář k utkání, nebo i celý popis, může poslat každý z vás. Pokud bude dostatečně kvalitní, tak ho zveřejníme.

Jabloneckým k většímu počtu při předem avizovaném "pochodu", pokud se vůbec nějaký konal (alespoň nikdo nikde žádný neviděl), nepomohlo ani "motivační video".
I přesto, že jako obvykle v Liberci prohráli, mohli se alespoň podívat do města a do Mc Donaldu, kam se evidentně zase po roce těšili.
Nečekaná branka v nastaveném čase: díky Ondro Smetano! Fanatické oslavy zapříčinily i neblahé zdravotní důsledky u více lidí. Sedačky, sloupy a sítě nejsou dvakrát bezpečné. :-)

Více se dočtete v Unisonu č. 8!

Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE

UNISONO, supras.unisono@seznam.cz
Sthnut z Supras Core