Slovan - Slavia 2:1

3. 8. 2008
1. kolo
U Nisy

Fotbal:
Utkání se od začátku neslo v docela svižném tempu. Ale proč popisovat co jste všichni viděli. Takže jen ke gólům: 43. minuta, Honza Nezmar obelstil Jarolímův pokus o ofsajd systém, narazil si o břevno a zavěsil. Tlak hostí z počátku druhé půle vyústil v Necidovo srovnání. Všechny body U Nisy ale podržel v 73. minutě Petr Papoušek, jednou ze svých už skoro tuctových střel :-).

Sestavy:
Slovan:
Zlámal - Radzinevičius, Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Dort (60. Frejlach), Bílek, Papoušek (81. Dittrich) - Kerič, Nezmar (66. Blažek)
Slavia:
Vaniak - Suchý, Brabec, Latka, Jablonský - Gebre Selassie, Tavares, Jarolím (74. Krajčík), Černý (46. Necid) - Švento, Toleski (42. Šenkeřík)

Diváci:
Na stadionu oficiálně neuvěřitelných 8794 diváků.
Domácí sektor: Podle turniketů 415, reálně něco přes 300.
Na stadionu asi kolem tisícovky slavistů, z toho hrubým odhadem 2/3 v sektoru.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Choreo až na problém s utrženou krajní šňůrou dopadlo téměř ideálně. Rozměry: 45x10 metrů. Náklady cca 5.000 Kč.
K pointě více v samostatném článku.
Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Fandění solidní na začátku a v konci zápasu. Mezitím i slabší chvilky (především co do hlasitosti) způsobené hlavně únavou. Ke konci se do nejznámějších pokřiků zas jednou zapojovaly i tribuny... V druhé půli se vytáhly obouručky i mávačky. Vlajky: Supras Unisono, Forza Slovan, Supras Core, CL Pivosi, Slovan fans Praha, Turnov supporters.
Hosté:
Vzhledem k počtu asi většinu zápasu hlasitější. Ale také střídali lepší chvilky s horšími i podle vývoje na hřišti. Podle zpráv z tribun z jejich strany hodně urážek. Ze sektoru hostí byla slyšet i jedna nová melodie, která se v Liberci zpívá už od podzimu 2006. Vlajky: Několi menších na plotě a jedna větší mávací.

Komentář:
Kdyby se měl uplatňovat nový návštěvní řád, tak po včerejšku všichni můžeme čekat zákaz vstupu na stadion. Snad se tedy ukázalo, že ty nesmysly, které jsme se mohli dočíst, zůstanou jen zapomenuté na papíře.
Sbírka: 2.694 Kč (hlavně z nových nálepek a fanzinu). Díky všem, pomalu se sunem směrem k nule :-)
Štěstí nám tentokrát narozdíl od předchozích šesti domácích utkání se Slavií konečně přálo.
Více se dočtete v Unisonu č. 9!

Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE

S.CORE, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core