Brno - Slovan 4:1

10. 8. 2008
2. kolo
Srbská, Královo pole

Fotbal:
Slovan viditelně za Brnem pokulhával a slepené branky domácích mu ve vzdorování příliš nepomohly. Za zmínku stojí snad jen nástup do druhé půle, který však byl zavčas utnut dalšími dvěma brankami brněnských. Nedlouho na to se podařilo snížit po chybě domácí obrany Kerićovi, krátce poté nastřelil z přímáku břevno Dočkal. To ale bylo vše, co byli chlapci v bílomodrém schopni na hřišti předvést, a tak si vezli domů zasloužený výprask.

Sestavy:
Brno:
Bureš - Švejnoha, Trousil, Živný, Čoupek - Kalivoda (82. Baláž), Polách (89. Polák), Mareček, Střeštík (77. Večeřa) - Besta, Došek
Slovan:
Zlámal - Radzinevičius, Košťál, Holeňák, Janů (80. Vulin) - Dočkal, Frejlach, Bílek, Papoušek (59. Dittrich) - Kerić (64. Smetana), Blažek

Diváci:
Na stadionu oficiálně 6250 diváků.
Domácí sektor odhadem kolem tří set hlav.
V sektoru hostí asi 58 Slovaňáků.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Bez optické prezentace.
Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Fandění kotle kvalitní a po většinu času viditelně aktivní. S časem a narůstajícím skóre se přidávaly i tribuny. Na několikátý pokus se podařila také mexická vlna. Viselo několik větších i menších zástav.
Hosté:
Do druhé branky standardní výjezdové fandění. Po ní sice ve fandění pokračovalo míň lidí, ale o to nadšeněji a intenzivněji. S přibývajícími balony za Zlámalovými zády, přibývala i chorálová vytrvalost v části sektoru hostí. K vidění bylo také několik obouruček a mávaček. Z vlajek visely: Forza Slovan, D.B.S. Liberec, malá vlajka Supras Unisono, CL Pivosi a zbrusu nová výjezdová vlajka skupiny Supras Core.

Komentář:
K častým dotazům: V Brně se nenastoupilo v modrobílém, nýbrž v bílomodrém. I proto se akce "výjezd v modrém" přesunula na výjezd do Příbrami, kde by Slovan poprvé po dvou letech měl nastoupit v modrém. A každý z nás má možnost tam symbolicky ukázat, že modrá barva k našemu klubu tradičně ptaří, už od jeho založení.
K přeplněnému autobusu: když se všichni hlásí v lepším případě den před odjezdem, je pak těžké věštit, kolik se vás nakonec rozhoupe... Hlašte se proto prosíme včas, příležitostí k tomu máte víc než dost.
Konečně zase výjezd, při němž šetřil nálepkami málokdo. Jen tak dál. Ať je vidět, kde všude byli Slovaňáci a ať naše prasátko tloustne (nebo se aspoň dostane z momentální podvýživy). Tentokrát se vybralo 1350,-.
Naučte se užívat si! Jak bylo vidět, fandit lze i za stavu 0:4. :-)
Více se dočtete v Unisonu č. 9, které už se připravuje!

Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core