Slovan - Žilina 1:2

14. 8. 2008
Pohár UEFA, předkolo
U Nisy

Fotbal:
Slovan za svým rozjetým soupeřem po většinu zápasu viditelně zaostával a výsledkem byla zasloužená prohra a dvě branky v naší síti. Probuzení a snížení (Frejlach) bohužel přišlo už pozdě, přesto nám pro odvetu zachovalo aspoň nějakou naději na postup.

Sestavy:
Slovan:
Zlámal - Radzinevičius, Holeňák, Košťál, Janů - Dočkal, Dort (62. Frejlach), Bílek, Papoušek (58. Dittrich) - Kerič, Nezmar (74. Smetana)
Žilina:
Perniš - Pekarík, Vomáčka, Tesák, Pečálka - Štrba, Rilke (74. Belák), Jež, Vladavič - Adauto (86. Ďurica), Štyvar (77. Lietava)

Diváci:
Na stadionu oficiálně 7570 diváků.
Domácí sektor slabých 200 lidí.
V sektoru hostí cca. 400-450 fans.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Poprvé choreo ve třech rohových sektorech. Uprostřed černá plachta s modrobílou siluetou stadionu, po stranách modrobílé plachty s poštovní a GPS adresou našeho stadionu. Pod vším nápis: DOSTAŇTE TU ADRESU ZAS DO EVROPSKÉHO POVĚDOMÍ!
Hosté:
Plachta se zelenožlutým srdcem, na ní číslice 100 a letopočet 1908-2008. Nad a pod hlavním motivem nápis: horní nečitelný a spodní MY DVAKRÁT TOLKO! Podle všeho narážka na padesátileté výročí založení Slovanu a sto let od založení klubu s původním názvem ZsTk (Zsolnai testgyakorlók kôre).

Support:
Domácí:
Fandění vzhledem k nízkému počtu a průběhu zápasu ucházející. Nasazení většiny lidí solidní, přesto asi nepříliš slyšitelné. Občas se přidávaly sousední sektory na tribunách.
Hosté:
Hlasité povzbuzování (dokonce i před zápasem), ale nijak zvláštní rozmanitost. Viditelná aktivita a spolupráce většiny sektoru.

Komentář:
Počet lidí v kotli dost zklamal. Že by kvůli jednotné ceně na celém stadionu?
Opět se vybralo celkem dost peněz (cca.1500Kč), navíc rozprodány 2/3 nákladu Unisona č.9. Díky všem!
Jak fotbalisti, tak fanoušci Žiliny přistoupili k tomuto pohárovému zápasu s vědomím, že jde o víc než jen běžný zápas. To nám chybělo. I kdyby pro nás zápas skončil lépe, už vidím jak do Žiliny vyjedou stovky našich tribunových fans a jak tam nadšeně fandí... Pohodlnost v Liberci vládne... Ostuda! S tímhle přístupem si poháry nezasloužíme...

Více se dočtete v Unisonu č. 10, které by mělo vyjít v říjnu!

Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE

Tomik, xy@seznam.cz
Sthnut z Supras Core