Slovan - Olomouc 0:1

26. 4. 2009
25. kolo
U Nisy

Fotbal:
Utkání za územní převahy domácího mužstva dospělo až do nastavení, kdy za pomoci teče hosté dokázali strhnout vítězství na svou stranu.

Sestavy:
Slovan:
Zlámal - Janů, Holeňák, Košťál, Vulin - Frejlach (72. Smetana), Dort, Gecov, Liška (64. Blažek) - Nezmar, Kerič
Olomouc:
Drobisz - Rossi, Hudec, Heidenreich, Škerle - Kaščák, Hořava, Melinho (90. Janotka), Kobylík (74. Nuc) - Toleski (60. Ordoš), Hubník

Diváci:
Na stadionu oficiálně pouhých 3583 diváků.
V domácím sektoru něco přes 200 fans.
V sektoru hostí asi 13 lidí.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Na začátku utkání byla roztažena plachta s vyobrazením "aktuálních" večerníčkových postav Spejbla a Hurvínka. Mladší z nich se zkušenějšího ptal: "Taťuldo, proč se mám bát na fotbal?" A Spejbl odpovídal: "Jó, tak to vědí jen novináři!".Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Support v průběhu prvního poločasu patřil k tomu lepšímu, co letos náš kotel předvedl. Vytrvalost při chorálování určitě lepší než jindy, jen tak dál. Zhruba od 70. minuty ale fandění vlivem dění na hrací ploše upadlo pod průměr a nevzpamatovalo se až do samotného závěru.
Vlajky: Supras Unisono, Forza Slovan, Supras Core, Slovan Fans Rumburk.

Hosté:
Na tu dálku bylo vidět, že se občas snažili fandit.
Bez vlajek, s výjimkou dvou "kapesníků".

Komentář:
Kvalitní fandění v průběhu první půle a v počátku půle druhé byla jedna z mála věcí, která v neděli večer potěšila. Potěšující byla hlavně délka fandění jednotlivých chorálů. Nicméně je ještě určitě na čem pracovat, především co se týče vytrvalejšího zapojení opravdu celého kotle a z toho pramenící hlasitosti. Zkrátka, aby si i ostatní zvykli na to, že se chorály (a ani pokřiky) nebudou končit po dvou opakováních.
Co dokáží "vyplodit" média, jsme si na vlastní kůži zažili minulý týden před derby. Všechny neustále se opakující žvásty o nebezpečnosti fotbalu pro rodiny s dětmi, o fotbalovém násilí, výtržnících a krvežíznivosti návštěvníků kotlů už jsou vážně unavující. I proto jsme zvolili odlehčenou tématiku choreografie, kdy se mediálním hysteriím vysmívá jedna "známá" rodinka.
Více se dočtete v Unisonu č. 12, které by mělo vyjít na příští domácí zápas.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core