Slovan - Žižkov 2:1

9. 5. 2009
27. kolo
U Nisy

Fotbal:
V 1. poločase ne moc záživný děj. Na začátku 2. půle se hosté dostali do vedení. Od té chvíle byl aktivnější domácí tým. Poté vystřídal Blažek Lišku a v 73. a v 90+1. minutě otočil vývoj zápasu a Slovan tak zaslouženě vyhrál.

Sestavy:
Slovan:
Zlámal - Janů, Dejmek, Košťál, Vulin - Dočkal, Holeňák, Papoušek, Liška (53. Blažek) - Kerić (90. Gebre Selassie), Nezmar (72. Smetana)
Žižkov:
Bartalský - Hruška, Besta, Pilař - Palát, Sabou, Stracený (46. Zengue), Procházka, Koukal (60. Kalod) - Naumov, Straka (82. Vaculík)

Diváci:
Na stadionu oficiálně 4260 diváků.
V kotli asi 220 fanoušků.
V sektoru hostí něco kolem 30-40 lidí.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Na začátku vytaženy a oprášeny všechny mávačky a obouručky a doplňeny o nápis: "Naše vlajky chtějí do Evropy" , kterým jsme chtěli dát najevo, že na stadionu U Nisy chceme evropské poháry.
Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Ne moc dobré fandění panovalo do té doby, než vstřelil Honza Blažek gól. Svou roli každopádně sehrál typ utkání, v podobných zápasech se většinou nefandí nějak závratně a pro rozeřvávače je takový zápas těžký oříšek. Zvlášť, když na plotě stojí poprvé (i když fakt, že za posledních několik měsíců stál na plotě už čtvrtý člověk taky asi nepomohl). Přesto si napoprvé vedl slušně. Doufejme ale, že už se nám tenhle post ustálí na jednom až dvou stálých lidech... Tentokrát moc nepomohly ani bubny... Ke konci se fandění přece jenom trošku rozjelo a od té 80. minuty, kdy měl Slovan největší tlak, se fandilo docela solidně. Po druhém gólu situace vygradovala a posledních 5 minut se fandilo, jak jen to bylo možné.
Vlajky: Supras Unisono, Forza Slovan, Supras Core a Slovan fans Rumburk

Hosté:
Sem tam byli bohužel slyšet až k nám. Celkově průměr.
Vlajky: Sektorovka a Ultra Viktorians

Komentář:
K celkově slabšímu výkonu kotle, kromě horšího fandění přispěla i jeho prořídlost. Přeci jenom nás mohlo být více, den a čas byly velice příznivé pro většinu lidí. V nápisu na začátku utkání jsme se odvolávali k pohárové Evropě. Kdyby ale hráči o ten druhý gól bojovali tak, jako jsme my fandili, asi bychom nakonec ještě prohráli. Na to, že naše vlajky chtějí do Evropy, tak jich až nečekaně mnoho zůstalo v krabicích (jakto, když jich je polovina našeho počtu?) a jiné se pak válely různě po zemi v hořčici... Nakonec můžeme být velice rádi za všechny 3 body, které zůstaly pod Ještědem.
Více se dočtete v Unisonu č. 12, které by mělo vyjít za týden!
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Drzoun, pizzy47@seznam.cz
Sthnut z Supras Core