Sparta - Slovan 2:0

21. 11. 2009
15. kolo
LetnáFotbal:
O osudu utkání se rozhodlo už v 8. minutě, kdy byl vyloučen Kelić. Výsledkem téměř celozápasové přesilovky domácích byly dvě branky v naší síti.

Sestavy:
Sparta:
Blažek - Hoheneder, Hubník, Hejda, Pamić - Žofčák, Kovba (46. Kalouda), Hušek, Zeman (67. Kadlec) - Wilfried, Holenda (82. Prudnikov).

Slovan:
Hauzr - Gebre Selassie, Holeňák, Kelič, Janů - Dočkal, Vácha, Papoušek (61. Frejlach), Liška - Kerič (11. Dejmek), Blažek (79. Nezmar).

Diváci:
Na stadionu oficiálně 9209 diváků.
V domácím kotli něco přes 200 sparťanů.
Hostů dorazilo pouze kolem stovky.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Bez optické prezentace.
Hosté:
Znak Slovanu a nápis: "Dnes náš znak nepolíbíš, Holendo?"

Akce, která byla roztažena hned po Holendově brance v prvním poločase, reagovala na oslavu jeho gólu na Letné na jaře 2006, kdy ještě v dresu Slovanu po vstřelení branky běžel pod sparťanský kotel a líbal tam náš znak. Vzhledem k jeho vyjádřením i reakcím sparťanů je skoro s podivem, jak rychle na to všichni zapomněli.
Těsně po choreu se neplánovaně objevila ještě jedna menší dýmovnice, za což byla vyvedena jedna osoba, posléze došlo k menší strkanici s ochrankou a postupně bylo vyvedeno několik dalších z důvodů "lití piva na pořadatele" nebo za to, "že se neumějí chovat". Vyveden byl i člověk, který si dovolil zákrok ochranky natáčet na mobil.

Support:
Domácí:
Na tu dálku to nevypadalo, že by se domácí kotel při fandění nějak zvlášť předřel. Občas se ale hlasitě zapojovaly i ostatní tribuny.
Hosté:
Do první obdržené branky ještě obstojný výjezdový support, pak to bylo čím dál horší a minimálně polovina sektoru se do fandění bohužel téměř nezapojovala. Vlajky: Supras Core, Turnov Supporters a v druhé půli přes zástavu Core pověšená nová vlajka proti modernímu fotbalu.

Komentář:
Někteří jedinci možná ani neví, jaké měli štěstí: Odpalování pyrotechniky přímo před zraky a kamerami všemožných příslušníků (i když na benzinkách nebo před stadionem) je dnes poměrně zaručeným způsobem, jak přijít k nějakému tomu paragrafu. Na Letné naštěstí překvapivě nikdo nic neřešil. Každopádně opakování doporučit opravdu nelze. Osoba vyvedená za natáčení mobilem (respektive spíše za odmítnutí smazání záznamu) prý zvažuje podání trestního oznámení z důvodu omezování osobní svobody, tak se nechme překvapit, co z toho bude.

Na závěr pro pobavení těch, kdo si pamatují doby nedávno minulé, některé Holendovy současné mediální výroky:
Žádný jiný hráč současného kádru nemusel o místo ve Spartě bojovat tak dlouho a tak úporně. O přestupu však prý nikdy neuvažoval. "Tak jsem to nestavěl. Chtěl jsem hrát za Spartu a byl rozhodnutý pro to udělat všechno. Byl jsem vnitřně rozhodnutý, že nikde jinde v Čechách nechci hrát. Pokud bych tedy býval usiloval o změnu dresu, jednoznačně bych preferoval zahraničí," vzpomíná Holenda.

Více se dočtete v Unisonu č.15.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core