Slovan - Sparta 2:2 (2009/10)

8. 5. 2010
29. kolo
U Nisy
Fotbal:
Zatímco nám už prakticky o nic nešlo, rudí hráli klíčový zápas v boji o titul, který jim naši hráči pěkně znepříjemnili. Dvakrát jsme díky brankám Vulina ze začátku zápasu a střídajícího Papouška z druhého poločasu vedli, hosté jen dvakrát vyrovnávali. Byl to dramatický fotbal, jak má být! Sparťani navíc neproměnili ani darovanou penaltu, a tak museli prožívat pěkné nervy až do poslední minuty, kdy se dozvěděli, že Baník doma taky jen remizoval. Takže si to o titul budou muset na dálku rozdat až v posledním kole. Snad se nebude smát ten třetí vzadu.

Sestavy:
Slovan:
Hauzr - Zeman, Kelić, Dejmek, Janů - Dočkal, Bosančić (81. Liška), Vácha, Vulin (73. Papoušek) - Kerić (89. Vojta), Nezmar
Sparta:
Kozáčik - Kušnír, Řepka, Brabec, Pamič - Sionko (75. Zeman), Kucka, Hoheneder (64. Žofčák), Vacek, Kadlec (81. Lačný) - Wilfried

Diváci:
Na stadionu oficiálně velmi solidních 7625 diváků.
Domácí kotel podle fotek asi 370 kusů.
V sektoru hostů a v přilehlých sektorech hrubým odhadem min. 800 fandících sparťanů, další seděli i na ostatních tribunách. V druhém poločase už byli sparťané kompletně vpuštěni na západní tribunu.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Na začátku zápasu obouručky a nápis: 100% věrnost! I bez titulů a pohárů...
Po poločase se ještě v kotli objevil transparent: Pyro ano, pokuty ne!
V tu chvíli na skále za stadionem nad velkoplošnou obrazovkou skupinka aktivistů odpálila několik ohňů a modrých dýmovnic.Hosté:
V průběhu celého zápasu pyrotechnika.

Support:
Domácí:
Poslední domácí zápas sezóny se vydařil. Kotel fungoval, jak by měl. Fandilo se kvalitně, místy i fanaticky, i když na více než dvojnásobný počet hostů to samozřejmě nestačilo. Občas se přidaly i tribuny. Vlajky v kotli jako obvykle, byť tentokrát modernímu fotbalu musela ze svého místa ustoupit zrovna vlajka "no al calcio moderno" a musela být pověšena na jiné místo..Hosté:
Hlasitý, kvalitně organizovaný support s dobrým zapojením lidí, zejména v prvním poločasu.

Komentář:
Kéž by pánům z vedení ČMFS po čtvrteční schůzce se zástupci fanoušků začlo docházet, že je lepší, aby se našel způsob, jak umožnit organizované pyroshow (bez nesmyslných pokut), než aby fans lezli po skalách nebo odpalovali pyro bez jakékoliv kontroly... Striktním zákazem jakékoliv pyrotechniky se nevyřešilo vůbec nic! Disciplinární komise snad taky konečně vezme rozum do hrsti!
Z jarní (sotva) průměrnosti vybočily jak děním na hřišti, tak atmosférou a návštěvou v kotli jen dva domácí zápasy: derby a duel s ACS. Aspoň že tak! Ale chtělo by to, aby taková atmosféra byla U Nisy zase častěji.

Více se dočtete v Unisonu č. 17, které by mělo vyjít v červenci, na začátku příští sezóny.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Supra, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core