Slovan - Plzeň 2:3 (2010/11)

24. 7. 2010
2.kolo
U NisyFotbal:
Po zaváhání zezačátku utkání, které náš tým nedokázal smazat, jsme podlehli Plzni 2:3, přičemž třetí branku jsme obdželi poté, co hosté naprosto ignorovali zranění našeho hráče na míči i to, že ostatní přestali hrát a v pohodě skórovali.

Sestavy:
Slovan:
Bičík - Gebre Selassie, Holeňák, Dejmek, Fleišman (65. Liška) - Bosančić (79. Vojta), Štajner, Vácha, Vulin (46. Papoušek) - Nezmar, Kerić
Plzeň:
Krbeček - Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský - Petržela, Horváth (89. Hájovský), Rada, Kolář (86. Rýdel), Jiráček (80. Střihavka) - Rezek

Diváci:
Na stadionu oficiálně 4785 diváků.
V domácím kotli téměř 250 hlav.
V sektoru hostů cca 15 plzeňských fans.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
V tomto zápase bylo choreo věnováno navrátilci v našich barvách Jiřímu Štajnerovi, které jsme pojali formou křížovky, která ze slov Štědře Talentovaný Atlet Jiří Nudu Efektně Rozptýlí vytvořila tajenku (ŠTAJNER). Byla doplněna o nápis na plotě "Tajenka této sezony" a o nápisy na severu "Česká liga nuda je, když tu Štajny nehraje..." viz fotogalerie;) Choreo částečně navazovalo na vstupní choreo do loňské sezony (Statistika nuda je...).Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Za vlajkami Supras Unisono, Supras Core, No al calcio moderno, která tentokrát kvůli reklamám visela netradičně vedle vlajky Forza Slovan, a dále za vlajkou Rumový Pralinky a Slovan Fans Rumburk byl support v prvním poločase na průměrné domácí úrovni a to i za nepříznivého stavu, na začátku druhé půle se úroveň supportu nezvykle stoupla a dá se označit za nadprůměrnou, ke konci utkání už křičel celý stadion, opět se potvrdilo, že nejlepší rozeřvávač je špatný rozhodčí a drzý soupeř a přestože ke konci utkání šla úroveň zase o něco dolů, dá se celkově emotivní zápas po akustické stránce označit za povedený.
Hosté:
Nelze na tu dálku moc hodnotit, ale bylo vidět, že se do fandění čas od času zapojovali.

Komentář:
V prvním domácím utkání došlo hned k několika impulsům, které dokázaly nakopnout atmosféru na stadionu. V kotli to kromě velmi dobrého výkonu rozeřvávače byl přesun jedné skupinky notoricky fandících lidí směrem k další skupince notoricky fandících lidí. Tahle dlouho těžce domlouvaná spolupráce, která v poslední době vedla k nadprůměrným výkonům při supportu na výjezdech, pomohla překonat jindy hluché místo po přestávce a nakopla support i na následující minuty. Byl to určitě dobrý první krok směrem k dalšímu zlepšování supportu kotle.
Druhý impuls byl už zmiňovaný rozhodčí a nefér jednání hostí. Tak to bývá, nicméně i ze stadionu byly konečně cítit emoce.

Více se dočtete v Unisonu č. 17, které snad vyjde na derby!
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.lukýs, lam@seznam.cz
Sthnut z Supras Core