Ústí n./L. - Slovan 0:0 (2010/11)

30. 7. 2010
3. kolo
Na Stínadlech, Teplice
Fotbal:
Optická převaha po většinu zápasu ani na vypůjčené domácí půdě ligového nováčka na první trojbodový zisk v sezóně nestačila. Naše koncovka nebyla dostatečně kreativní a produktivní, a když už byla, tak byl proti zase asistentův praporek. Při derby to určitě bude chtít o dost vyšší nasazení, jinak se mohou dít i nečekané věci.

Sestavy:
Ústí:
Novák - Valenta , Džuban , Polák , Vrtělka - Doležal , Zachariáš (67. Hyčka), Martykán , Volek (89. Benčík) - Krbeček (74. Jindráček), Kraut
Slovan:
Bičík - Gebre Selassie, Dejmek, Holeňák, Liška (63.Nezmar) - Vácha (87.Martan), Bosančić (81.Papoušek), Gecov, Vulin - Kerić, Štajner

Diváci:
Na stadionu oficiálně 2358 diváků.
Domácí kotel max. 15 fans.
Do sektoru hostů dorazilo dvěma autobusy i po vlastní ose asi 80 Slovaňáků a Slovaňaček.

Ultra aktivity:
Choreo:
Domácí:
Bez optické prezentace.
Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Kotel těžko soudit, na tu dálku a v jejich počtu až u nás slyšet nebyli. Ale tribuny se ústeckým zapojovaly častěji, než je (nejen) u nás i v Teplicích obvyklé. Bylo cítit nováčkovské nadšení, které ústecké fotbalisty evidentně motivovalo k sympatické bojovnosti.
Hosté:
Za výjezdovou vlajkou Supras Core a menšími S.U. a S.C., které se na stadion dostaly jen bez tyčí, se po celý zápas fandilo celkem kvalitně a vytrvale. Často zněly aktuální chorálové novinky, ale i zavedené popěvky a klasické pokřiky. Spíš sluníčko než výkon našich fotbalistů přimělo část lidí i k fandění do půl těla. Celkově nadprůměrný výjezdový support. Škoda jen menšího zapojení horní části sektoru. Snad příště.

Komentář:
Tak nám pomalu sezóna začíná podobně jako ta loňská. Ale až při derby se ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Všichni do kotle, všichni naplno fandit!
Už nejen pondělí, ale i pátek aneb ČT, Nova aspol. proti aktivním fanouškům. TV kur*í fotbal!

Více se dočtete v Unisonu č. 17, které bohužel vyjde až po derby.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core