Bohemians - Slovan 1:0 (2013/14)


16.3.2014
20. kolo
Ďolíček


Fotbal:
Jak to tak chodí, opět jsme se rozhodli rozdávat (bodově) chudým, a tak jsme v této sezoně již potřetí prohráli na půdě aktuálně posledního celku ligy. O jedinou branku utkání se těsně před přestávkou postaral Lietava, když se k němu dostal balon, který vyrazil náš gólman. Nutno podotknout, že pár "jasných" gólů zachránil ještě Hroššo, nebo obránci na brankové čáře. Naši měli sice taky několik slibných šancí (nejvíc asi utkvěla v paměti Coufalova dělovka do břevna), ale zužitkovat je nedokázali a celkově nedokázali domácí "ubojovat" především ve středu hřiště.

Sestavy:
Bohemians:
Berkovec - Pauschek, Krch, Cseh, Kalina - Bartek (87. Nerad), Jeremenko (72. Moravec), Jindřišek, Hora, Rada - Lietava (90. Klavík)
Slovan:
Hroššo - Coufal, Kováč, Pimpara, Frýdek - Jarolím (70. Douglas), Rybalka - Kolár, Pavelka, Luckassen (86. Káva) - Budnik (70. Sackey)

Diváci:
Oficiální návštěva 4024 diváků.
Domácích v kotli stálo asi 750, jako tradičně na Bohemce za mnoha většími i menšími vlajkami. Mimo kotel na hlavní tribuně vlajka Berserk.
Do podlouhlého sektoru hostů se vměstnalo cca 110 fanoušků Slovanu. Vlajky: D.B.S., RPL, SC08, Slovan fans Praha, DěBS, TS, Hrádek, R.I.P. Mário a Chaotix.


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Domácí v průběhu druhé půle předvedli celkem povedenou a velkou prosvěcovací akci s nápisem "Věrní, ale nasraní" s patřičně se tvářícím obličejem. Celkový dojem prezentace trochu pokazilo malé množství použitého pyra na jedné straně, kdy byla první část nápisu sotva podsvícena. V těch místech se pak pyro rozhořelo až na konci zápasu.

Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Bohemáci předváděli na své poměry standardní představení. Oproti dřívějším letům byla k vidění organizace megafonem, která pomáhala koordinaci na české poměry početného kotle. Asi nejlépe znějící melodií byla "Gól, klokan, gól", s níž zelenobílí přišli v době, kdy jsme uvažovali o jejím zavedení do repertoáru. Škoda, že jsme nebyli rychlejší, protože zní vážně dobře :-)

Hosté:
Na poměry z poslední doby relativně solidní výjezdový počet a složení sektoru více odpovídající domácím poměrům, na které jsme zvyklí od Nisy, to napomohlo ve výsledku na naše poměry nadprůměrnému venkovnímu supportu. Aktivní jádro cca 40 lidí uprostřed sektoru fandilo po celý zápas "jako doma". Občas se přidávali i další. K organizaci a koordinaci fandění v roztáhlém sektoru byl používán především buben a částečně i megafon.

Komentář:
Po zápase hráči přišli na "děkovačku" a mezi nimi i momentálně náhradní gólman Kovář, kterého si pak rozeřvávač spolu s dalšími lidmi stojícími poblíž zavolali ke krátké konverzaci na téma zvěstí o jeho údajném vyjednávání s Peltou. Přema k tomu řekl, že se pořád nemůže dohodnout na nové smlouvě se Slovanem, ale vyvrátil, že by jednal s Jabloncem.
I přes ne úplně šťastné řešení sektoru hostů je to fakt o něčem jiném, hrát proti Bohemce v Edenu a hrát proti ní v Ďolíčku. Tam jsme hráli poprvé od doby, kdy jsme se při domácím zápase s Bohemkou na jaře 2010 vyjadřovali transparenty na tohle téma:Více se dočtete v Unisonu č. 29.

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core