Dukla - Slovan 0:1 (2013/14)

25.5.2014
29. kolo
JuliskaFotbal:
V první půli jsme měli možnost přihlížet spíše ubojovanému střetnutí, Dukla se dokázala dostávat do příležitostí, ale neproměňovala je. Ke konci první půle se tak trochu nečekaně dostal do vedení Slovan, když se zpoza šestnáctky trefil Pavelka. Ve druhé půli už byla hra vyrovnanější, nikoliv ale početně, protože byl už v 56. minutě zbytečně vyloučen Sackey. Výrazné větší vzruchy ale nepřišly a Slovan tak tři body a postup do pohárů ubránil.

Sestavy:
Dukla:
Rada - Romera, Štětina, Jeřábek, Mat. Hanousek - Juroška (67. Hlinka), Gedeon, Ouedraogo (67. Hanzel) - Mar. Hanousek (77. Marek), Pospěch, Černý
Slovan:
Hroššo - Coufal, Kováč, Rajnoch, Fleišman - Frýdek (82. Novotný), Pavelka, Sackey, M. Jarolím, Kolár (46. Delarge) - Budnik (90+1. Pimpara)

Diváci:
Oficiální návštěva 1624 diváků.
Domácích v dolní části hlavní tribuny asi tři desítky.
V rozlehlém sektoru hostů na Julisce celkově kolem stovky lidí. Vlajky: D.B.S., RPL, CORE, Slovan fans Praha, DěBS, Hrádek a R.I.P. Mário..


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Bez optické prezentace.

Hosté:
Od začátku zápasu byl na sedačkách v sektoru připevněn transparent "PELTO, PŘÍŠTĚ PŘIJDE SMRT! D.B.S.". Delegát zápasu to mylně pochopil jako nepřípustné vyhrožování a žádal o odstranění, proto pořadatelové chtěli, abychom nápis sundali, ale nebylo jim vyhověno. Nakonec se asi po půl hodině, až po nastoupení těžkooděnců a za asistence kamer kriminálky pořadatelé odhodlali a transparent strhli sami. Více v komentáři.

Support:
Domácí:
Tradičně se snažili žlutočervené podporovat pomocí bubnu a pokřiků.
Hosté:
Fandění v prvním poločase spíše průměrné, poznamenané handrkováním se o uchování nápisu visícího pod aktivně fandící částí. Relativně se zapojovala spíše jen dolní část sektoru, horní část, včetně sedících "tribuňáků", se podařilo zapojit jen sporadicky. Ve druhé půli se to celkově zlepšilo, i když organizace rozhodně mohla být lepší. Závěr se nesl v celkově dobré náladě Slovaňáků mířících opět do pohárové Evropy a v duchu nového popěvku "Na svazu nechceme...", který se chytil poměrně solidně. A určitě bude ke slyšení i U Nisy.Komentář:
V tomto kole probíhala i nějaká "společná" akce některých českých kotlů proti Peltovi a FAČR, o níž ale zástupce našeho kotle organizátoři vůbec neinformovali, a tak jsme se o ní včas nedozvěděli potřebné informace, tudíž jsme se nemohli zapojit. Transparent D.B.S. byl v plánu tak jako tak a byl prezentován nezávisle na této "společné" akci některých českých kotlů.
Byť se to zdálo v průběhu jara nepravděpodobné, Slovan se nakonec po změně trenéra vzchopil a i příští sezonu se můžeme těšit na evropské výlety. Tak začněte šetřit. Na výjezdy i na chorea :-). Závěrečnou děkovačku si fotbalisti pod kotlem patřičně užili a dali pocítit chvilky slávy i trenéru Vavruškovi, kterého dokonce vyhazovali do vzduchu. Upřímná radost se cení.

Více se dočtete v Unisonu č. 30.
Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core