Košice - Slovan 0:1 (Evropská liga 2014/15)

17. 7. 2014
2. předkolo, první zápas
Štadión Lokomotívy v ČermeliFotbal:
První soutěžní zápas v nové sezóně a pod novým trenérem fotbalově moc nenadchl, spíš naopak, ale co je nejdůležitější: skončil výhrou Slovanu, i když se nerodila vůbec lehce. Rozhodla až penalta za faul na jednu z letních posil Ďubeka pár minut před koncem, kterou proměnil Jarolím.

Sestavy:
Košice:
Tofiloski - Kavka, Basista, Šinglár (90. Skvašík), Korijkov - Viazanko (85. Ostojič), Bukata, Pačinda (81. Diaby), Sekulič - Novák, Redzič
Slovan:
Hroššo - Coufal, Rajnoch, Karišik, Fleišman - Pavelka, Jarolím (90. Pimpara), Sackey, Ďubek - Šural (78. Obžera), Hadaščok (65. Hamuľak)

Diváci:
Oficiální návštěva 7055 diváků.
V domácím kotli něco přes 150 lidí. Vlajky: VIVA, Cassovia a další menší, později i sparťanská Falanga.
V sektoru hostů 78 Slovaňáků. Vlajky: D.B.S., (CO)RE a další menší.


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Plachta přes celý sektor se siluetou, znakem města a jednoho z předchozích košických klubů se souvisejícími letopočty a nápisem ZA NAŠE MĚSTO A NÁŠ KLUB. Kromě tohoto klubového chorea roztáhli domácí v kotli během zápasu ještě jeden nefotbalový nápis o Kosovu.

Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
V prvním poločase fandili organizovaně a poměrně hlasitě. Ve druhém poločase pak support domácích trochu upadl, přesto atmosféra v Košicích nebyla špatná, občas se zapojovaly i zbylé tribuny.
Hosté:
Po solidním začátku bohužel přišel útlum a hluchých míst, kdy fandilo jen pár lidí, bylo čím dál víc. Celkově to z naší strany byl podrůměrný support i na ligové poměry, natož na pohárové.

Komentář:
Vstup do nové pohárové sezóny mohl být lepší po všech stránkách - k lepšímu výkonu našich fotbalistů určitě měla pomoct početnější a hlasitější podpora ze sektoru hostů. Celou sezónu se bojuje o účast v evropských pohárech, pak nám los přisoudí výjezd jen lehce nad 600 km a nakonec se tam nevypraví ani dva autobusy. Další důkaz, že si bohužel evropských pohárů v Liberci lidi přestávají vážit.

Více se dočtete v magazínu Unisono č.30 nebo č.31.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

S.CORE, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core