Znojmo - Slovan 1:2 (Pohár 2014/15)

5. 11. 2014
osmifinále, odveta
Městský stadion ZnojmoFotbal:
Po prvním zápase už prakticky nebylo co řešit, a tak to byl spíš takový přípravný zápas, který sice nakonec skončil výhrou Slovanu, ale taky dalším zraněním (Frýdek) a navíc i zbytečným vyloučením (Pokorný). Před záchranářským duelem v Hradci další dvě ztráty.

Sestavy:
Znojmo:
Doleček - Yonov, Honz, Hrazdílek (65. Kirschner), Buchta, Okleštěk, Odehnal, Helísek, Ledecký (86. Yilmaz), Hříbek, Pázler
Slovan:
Hroššo - Coufal, Karišik, Pokorný, Mudra - Jarolím (63. Pimpara), Dydowicz (88. Soungole) - Delarge, Ďubek, Frýdek (27. Kolár) - Luckassen

Diváci:
Celková návštěva 295 diváků.
Domácí zůstali bez kotle.
V provizorním sektoru hostů celkem 9 lidí (z toho 2 x S.C. a 6x D.B.S.). Vlajky: D.B.S. on tour, SC08, Hrádek, DěBS.


Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Bez optické prezentace.
Hosté:
Téměř celý zápas visel vedle vlajky SC08 transparent pro naše hráče: JSTE NEJHORŠÍ TÝM V HISTORII SLOVANU. STYĎTE SE! Jednalo se o vzkaz z dílny S.Core, s nímž D.B.S. nesouhlasí.Support:
Domácí:
Potlesk po gólu a sem tam nějaká "vtipná" poznámka od stánku s pivem.
Hosté:
Tentokrát se nefandilo. Z naší strany to byl záměr, ostatní se přizpůsobili. Přitom za daných okolností (chybějící domácí kotel, celková nízká návštěva) mohl být support i té hrstky lidí v sektoru hostů dost slyšet.

Komentář:
V noci před odjezdem narychlo udělaný transparent vzbudil celkem velký ohlas jak v klubu, tak v kotli a dokonce i v médiích. Skoro jako kdybychom z chudáků našich hráčů servali dresy, vykopali jim hroby, vyhnali trenéra z tiskovky a vyhrožovali jim všem kdovíčím. Nic takového se nestalo, přesto jsme to prý přehnali.
Přitom jsme si jen dovolili pár dnů po prvním prohraném domácím derby při nicneřešící pohárové odvetě, kam většinu lidí ani nenapadlo vyrazit, bez okolků ale slušně upozornit na fakt, že jsme po třinácti kolech v tabulce tak nízko, jak jsme v ligové historii ještě nikdy nebyli. Chtěli jsme tak našemu týmu nastavit zrcadlo, aby se sebou konečně začal něco dělat, protože takhle to už dál jít nemůže. A údajně pěkným fotbalem se nelze konejšit donekonečna.
Před zápasem proti Slovácku jsme jim dali čas do derby (a z těch tří ligových zápasů vyhráli jen na Bohemce), tak se těžko může někdo divit, že už jsme teď začali projevovat i nespokojenost. I kdybychom třeba v kotli byli s tímhle přístupem v menšině, nedokážeme se už tvářit jakoby nic a i po prohraném derby hráčům tleskat a zůstávat jen pozitivní. Příště třeba začneme hráčům promlouvat do duše osobně. My máme, co se týče podpory našich fotbalistů, čisté svědomí. Mají ho i oni?

Více se snad dočtete v magazínu Unisono č.31.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

S.CORE, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core