Slovan - České Budějovice 5:1 (2014/15)

30. 5. 2015
30. kolo
U NisyFotbal:
O co šlo? Snad jen o rozlučku trenéra, jehož odchod se provalil těsně před zápasem. Zachráněný Slovan, navíc po oslavách triumfu v poháru a již k sestupu odsouzení hosté. Co se bude dít na hřišti, nijak zvlášť zásadní nebylo. Slovan vyhrál. Vysoko. Fajn. Konečné dvanácté místo je ale stále nejhorším umístěním klubu v ligové historii.

Sestavy:
Slovan:
Lukáč - Coufal, Brabec, Pokorný, Fleišman - Sackey (70. Soungole) - Frýdek, Pavelka (82. Djika), Breznaník - Šural, Bakoš (86. Hadaščok)

Budějovice:
Křížek - Janotka, Novák, Lengyel, Eliáš - Řezáč, Pešek (55. Vaněk), Benát, Volešák (68. Otepka), Dvořák - Varadi (80. Pasecký)

Diváci:
3875, toť oficiální číslo.
V kotli jen asi 170 lidí, vlajky jako vždy.
V sektoru hostů zaznamenán jeden člověk.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Po finále poháru žádná optická akce, pouze nápis narychlo spáchaný před zápasem:"Vavruška do Teplic? Chceme vysvětlení!"Hosté:
-

Support:
Domácí:
Nic slavného či pamětihodného.

Hosté:
-

Komentář:
Několik hodin před zápasem se ze spekulace stala pravda - Teplice potvrdily, že si pro příští sezónu plácly s (toho času) trenérem Slovanu Liberec. Překvapení to asi nebylo jen pro fanoušky našeho klubu. Škoda po parádním výjezdu na finále poháru a takové menší "euforii", věrní fanoušci našeho klubu dostali další ťafku, což se určitě odrazilo na návštěvě i na atmosféře posledního ligového kola. Pár lidí se jistě přišlo vyfotit s pohárem, většinu ale zajímala spíš situace okolo trenéra. Tifoteam rychloakcí připravenou těsně před zápasem a prezentovanou při děkovačce, vyzval (nejen) trenéra k vysvětlení. Trenér Vavruška se tak rozloučil nejen na hrací ploše, ale i došlo i ke schůzce s aktivní částí kotle asi hodinu po zápase. Později část lidí ještě diskutovala se sportovním ředitelem Honzou Nezmarem. Obě strany si k tomu řekly svoje, další kapitola v historii Slovanu se uzavřela, víc netřeba řešit. Čekají nás evropské poháry a (naštěstí) i další ligová sezona, tak vzhůru za novými zážitky.

Více se možná dočtete v magazínu Unisono.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core