Slovan - Kiryat Shmona 2:1 (EL 2015/16)

30. 7. 2015
3. předkolo EL
U NisyFotbal:
První poločas začal opatrným, možná i nervózním vstupem do zápasu. Naši hráči si ale postupně vytvořili několik šancí. Soupeř se snažil často kouskovat hru poleháváním po zemi. Když už to začínalo vypadat, že se o poločase do kabin půjde za smírného stavu, vyslal Hovorka Delarge, který se prodral přes dva hráče, poté si narazil míč o izraelského brankáře a následně jednoduše dorazil míč do prázdné brány. I v druhé půli pokračovat Hovorka v nahrávání, bohužel spíše protihráčům, v 59 min. to naštěstí zůstalo nepotrestáno. V 84. minutě se Slovanu podařilo přidat ještě jednu branku a jít tak do dvoubrankového vedení. Když už jsme měli vidinu dobrého výsledku nadosah, podařilo se v 89. minutě soupeři díky naší nedůrazné obraně skórovat.

Sestavy:
Slovan:
Koubek - Coufal, Hovorka, Švejdík, Bartošák - Sackey, Pavelka - Delarge (86. Fleišman), Šural, Kerbr (53. Shala) - Rabušic (74. Bakoš).

Slovan:
Kirjat Šmona: Halmov - Elkayam, Gutierrez, Kassio, Borcal - Broun, Ostvind (75. Mizrachi), Shukrani (52. Rochet) - Abed, Axebrad (46. Ugwu), Bruno

Diváci:
Oficiálně nahlášeno 5400 diváků.
V domácím sektoru přes 250 lidí. Vlajky: Supras Unisono, Supporters-Ultras, D.B.S., RPL, Core, Tifoteam, DěBS, Turnov, Hrádek, Mário.
Hosté: Menší skupinka s izraelskou vlajkou a šálami na hlavní tribuně.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Evropský zápas si zaslouží velkou akci. Proto tifoteam na tento zápas připravil choreo na Východní tribuně. Akce se skládala ze čtyř modrých plachet (o celkové délce přes 50m) vytažených ke stropu. Na plachtách se nacházelo 24 log zahraničních soupeřů. Byla to loga týmů, které jsme při putování evropskými soutěžemi (ať už to byl Pohár UEFA, Liga mistrů, Pohár Intertoto či Evropská liga) vyřadili, či minimálně v domácích zápasech porazili. Vše doplňovala bilance Slovanu, kterou jsme od roku 2000, kdy jsme se do evropských pohárů dostali poprvé, uhráli:
15 LET - 80 ZÁPASŮ - 35 VÝHER
Pod plachtami na plotě byl doplňující nápis:
TAK BOHATÁ HISTORIE SI ZASLOUŽÍ POKRAČOVÁNÍ!
Hosté:
Bez optické prezentace

Support:
Domácí:
První zápas EL přinesl support na velmi dobré úrovni. Řada chorálů zaznívala s vysokým nasazením. Ačkoliv se našly i slabší chvilky, nebylo jich mnoho. Například: "Je to jedno, kolik nás tu je" už dlouho nezněl u Nisy tak pěkně a dlouho. Zapojení tribun bylo také velmi slušné, dokonce i při odpovídačce s kotlem. Celkově, až na tu návštěvu, atmosféra důstojná evropskému zápasu.

Hosté:
-

Komentář:
Škoda, že na první zápas Slovanu ve čtrnácté pohárové sezóně nedorazilo víc fanoušků. I přes to všechno se kotli podařilo vytvořit velmi dobrou atmosféru, i za občasného zapojení tribun. Choreo akci lze považovat za velmi vydařenou. Taková bilance přece stála za povšimnutí! Velká škoda je, že jsme v posledních minutách zápasu obdrželi branku a mírně si zkomplikovali naši pozici před odvetou. A protože většina z nás se na odvetu bohužel nepodívá, nezbývá věřit, že se na Evropskou ligu u Nisy ještě letos podíváme.

Více se možná dočtete v magazínu Unisono.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Supra, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core