Slavia - Slovan 2:2 (2015/16)

2. 8. 2015
2. kolo
EdenFotbal:
Slovan měl bleskový vstup do zápasu, když hned ve druhé minutě skóroval Bakoš. Slávistům se ale brzy podařilo otočit dvěma góly z 10. a 13.minuty. Škoda. Konečné skóre a dělbu bodů vystřelil v 56. Minutě Šural. Slovan už převahu z druhé půle zužitkovat nedokázal.

Sestavy:
Slavia:
Berkovec - Švec, Bílek, Deli, Jablonský - Souček, Hrubý (90. Červenka) - Mikula, Piták (57. M. Černý), Zmrhal (81. Voltr) - M. Škoda.

Slovan:
Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Fleišman - Pavelka (79. Sackey), Folprecht - Delarge, Shala, Kerbr (46. Šural) - Bakoš (62. Rabušic).

Diváci:
Do Edenu dorazilo 6739 diváků.
Solidně zaplněné tři střední sektory Tribuny Sever. Vlajky: Tribuna Sever, Ultras, Slavia Intelectuals.
V sektoru hostů cca 140 lidí. Vlajky: D.B.S., TS, SC08, R.I.P. Mário + pár obouruček (např. FCK PLT).

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Domácí předvedli hned několik choreografií - nejprve kartoniádu se srdcem a úryvkem z chorálu "V našem srdci je jedině Slavie". Poté choreo "Odpočívej v pokoji, Péťo". A po závěrečném hvizdu "Intellectuals 2005-2015: Proti postmodernímu fotbalu. Všechno se mění, my zůstáváme."

Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Domácí fandili solidně, na své poměry asi standardně. Kvalitní zapojení, na české poměry vysoký počet, běžný slávistický repertoár.

Hosté:
Jedním slovem - hrůza. Ve všech směrech. Na tomto místě asi nemá smysl rozebírat více..

Komentář:
Po fotbalové stránce to z naší strany zatím vypadá nadějně, ostré testy ale ještě přijdou a jistě se najdou i schopnější protivníci, kteří každou nejistotu v naší defenzivě dokážou potrestat.
V sektoru hostů standardní počet, ale nestandardní složení. Velká část aktivní scény se na tenhle zápas prostě vybodla a ta část, co ne, se moc při zápase jako aktivní scéna nechovala...
Zápas nepřinesl příliš zajímavých momentů vhodných k okomentování, za zmínku stojí snad jen jedna věc: Pro čtení sestavy domácích naběhl na hřiště jakýsi "speaker", který se snažil hecovat Tribunu Sever k hlasitějšímu odpovídání. Z naší strany bylo slyšet tedy hlavně šílený řev do mikrofonu trhající uši, odpovídané příjmení bylo slyšet o dost méně. Působilo to celé poněkud zvláštně a rozpačitě. Až po zápase jsme se dozvěděli, že hlavní aktér této "show" byl Strašák. Inu, co na to říct... Asi nic, jen prostě - zvláštní.

Více se možná dočtete v magazínu Unisono.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core