Jablonec - Slovan 1:1 (2015/16)

16. 8. 2015
4. kolo
StřelniceFotbal:
Fotbalovou nudu charakterizující Šilhavého herní styl jsme měli možnost sledovat většinu prvního poločasu. Naštěstí se podařilo ji utnout nedlouho před přestávkou Luckassenovi, který branku řádně oslavil pod sektorem hostí. Druhý poločas byl hodně vyhrocený a domácím se v úplném závěru snad po třetí dorážce podařilo srovnat. Škoda.

Sestavy:
Jablonec:
Hrubý - Romera, Beneš, Pernica, Karavaev - Hübschman - Greguš, Mingazov (66. Trávník), Crnkič (77. Doležal) - Pospíšil (46. Tecl), Wágner

Slovan:
Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Bartošák - Šural, Sackey, Soungole, Kerbr - Bakoš (80. Rabušic), Luckassen (67. Shala)

Diváci:
Celková návštěva: údajně 5612 diváků.
Domácí: Zhruba stovka za vlajkami Motherfuckers a Nordic Commando.
Hosté: cca 300 hlav v rozšířeném sektoru. Další stovky na přilehlých tribunách. Vlajky: SC08 a RPL.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Bez chorea, během zápasu několik mávaček.

Hosté:
Při nástupu jsme všem na plachtě připomněli, kdo že na konci minulé sezóny zvedal pohár nad hlavu. Nápisy "LIBEREČÁCI: VÍTĚZOVÉ POHÁRU 2015" doplňovaly silueta pohárové trofeje a logo krajského města.Po přestávce byl v hostujícím sektoru ještě roztažen skupinový nápis podepsaný S.Core a Pralinek:
PROTI JABLONIZACI EVROPY!
JABLONEC V EL NECHCEME!Během zápasu se v sektoru objevovalo i několik mávaček a obouruček, včetně Shreka, který se do sektoru dostal i přes zákaz při velmi důkladné vstupní prohlídce veškerého obsahu našeho materiálu.

Support:
Domácí:
Jejich support hodnotit nebudeme, protože jsme se věnovali tomu svému.

Hosté:
Na naše poměry celkem kvalitní support, i když s lepšími i horšími momenty. Spolupráce obou částí sektoru opět dobrá.

Komentář:
Po jarním "výlukovém" intermezzu s autokolonou se tentokrát opět jelo vlakem a šlo pochodem za nápisem LIBEREČÁCI. Účast trochu poznamenal hustý déšť a nedělní večerní termín, kvůli kterému dost mimolibereckých Slovaňáků muselo volit jinou dopravu.
(Dvou)skupinový transparent prezentovaný na začátku 2. poločasu měl především zdůraznit, že ani v evropských pohárech nedokážeme klubu jako Jablonec přát úspěch, bez ohledu na nějaké koeficienty, "dobro českého fotbalu" apod. Parafrázovali jsme při tom v současnosti "módní" slogany, jenže ne v "politickém" kontextu, ale předělané do fotbalových souvislostí. Tím jsme navíc chtěli dát najevo, že my na fotbale hodláme "řešit" hlavně fotbal a ne politická témata, která s ním souvisí sotva okrajově.
Abychom předešli nesmyslným výkladům: Co se týče uprchlíků, imigrantů, náboženství apod. má každý z nás svůj soukromý názor, stejně tak jako ho mají i další lidi v kotli (a určitě to každý vidí trochu jinak), ale tohle choreo bylo o Jablonci a ne o tom, jestli přijímáme nebo nepřijímáme.

Více se možná dočtete v magazínu Unisono.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

S.CORE, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core