Slovan - Teplice 2:0 (2015/16)

23. 8. 2015
5. kolo
U NisyFotbal:
Los prvních kol nebyl ke Slovanu nijak přívětivý a v 5. kole nás čekal další těžký soupeř, navíc ještě s kukačkou v podobě našeho bývalého trenéra na své lavičce. V poslední době kvalitně hrající Slovan se ale nenechal zaskočit a zápas v klidu zvládl. Dvakrát se trefil Bakoš a nebylo co řešit, jelikož Teplice byly v koncovce jalové.

Sestavy:
Slovan:
Koubek - Bartošák, Hovorka, Švejdík, Fleišman - Sackey, Pavelka (C) (75. Rabušic) - Šural, Folprecht (20. Bakoš), Kerbr - Luckassen (60. Soungole).

Teplice:
Grigar - Hora (83. Kapolongo), Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vondrášek (76. Dramé), Breite, Vachoušek (C) (65. Bratanovič), Ljevakovič, Fillo - Potočný.

Diváci:
Oficiálně nahlášeno 5382 diváků.
V našem sektoru 200 lidí za (nebo před) klasickými domácími vlajkami.
Hostů pozdě ale přece dorazilo kolem osmi desítek. Vlajky Sektor 15 a Fanklub.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Na začátku zápasu choreografie, která byla tak trochu vzkazem pro trenéra Vavrušku. Srdce z rukou, které bylo hlavním motivem, je totiž symbol, který ukazoval nám fanouškům po zápasech Slovanu např. po dobrém supportu ve finále poháru. Doplňující text byl "Dokud to Slovan bude potřebovat, každou jinou nabídku odmítneme." Srdce bylo doplňeno lesklými fóliemi viz foto. Nápis je reminiscence na Vavruškův výrok o tom, že dokud ho Slovan bude chtít, bude pro něj pracovat ať už u A týmu nebo v juniorce. Na konci sezóny ovšem naprosto nečekaně přijal nabídku Teplic i když s ním Slovan počítal pro boj o Evropu.

Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Po velmi vyhecovaném výkonu ve čtvrtek proti Hajdku Split přišlo, co se supportu týče, trochu zklamání. Hlasitost i zapojení byly nižší a fandění bylo často unylé a ospalé. Nicméně úplná ostuda to zase nebyla.

Hosté:
Žádná sláva, fandění spíše nárazové. Polovina host dorazila až v průběhu zápasu.

Komentář:
Osoba Trenéra Vavrušky budila emoce od začátku jeho působení ve Slovanu. Nutno říct, že u fanoušků veskrze pozitivní, u některých členů vedení klubu méně. To byl asi jeden z hlavních důvodů jeho nečekaného odchodu (společně s penězi). Mnozí byli zvědaví na reakci tribun na něj, kotel se omezil na choreografii ani u jiných jsme nezaznamenali nějaké reakce. Celkem překvapivě se v tomto zápase Vavruška vzdal svého stylu trénování u čáry a skoro celý zápas seděl na lavičce. Možná aby nebyl vidět z hlavní? Ani po zápase se nic nedělo, Vavruška zatleskat nepřišel a kotel ho ani nevyvolával.

Více se možná dočtete v magazínu Unisono.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

FiFi, x@vdfzrjc.cz
Sthnut z Supras Core