Slovan - Brno 4:2 (2015/16)

30. 4. 2016
27. kolo
U NisyFotbal:
Po bezbrankovém prvním poločase nic nenasvědčovalo tomu, že se v tom druhém strhne šestigólová přestřelka. Na náš úvodní gól (Folprecht) hosté odpověděli dvěma slepenými brankami. Netrvalo to ale naštěstí dlouho a to samé se povedlo i našim (Pulkrab, Bakoš). Definitivní pojistku přidal krátce před koncem Bartl. Výhra znamenala definitivu minimálně čtvrtého místa a možnost zabojovat v dalších kolech nejen o třetí, ale dokonce ještě i o druhé místo!

Sestavy:
Slovan:
Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Folprecht (82. Machuča), Breite - Bartl, Shala (64. Pulkrab), Vůch - Bakoš (76. Sackey)
Brno:
Melichárek - Hyčka, P. Buchta, Košťál, Keresteš (82. Vávra) - Lacko, Jovanovic - Zoubele, Michal Škoda (69. Pašek), Lutonský - Řezníček

Diváci:
Na čarodějnice se U Nisy prý sešlo 3666 diváků.
V našem kotli cca 180 lidí. Vlajky jako obvykle.
V sektoru hostů asi 30 kousků se dvěma menšími vlajkami.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Při nástupu menší, narychlo připravená akce mladší části našeho Tifoteamu, která měla hráče namotivovat (nejen) pro dnešní zápas, protože dokud je šance něčeho dosáhnout, nemá se to vzdávat předem! Formulace, načasování i roztažení sice asi nebyly optimální, ale určitě lepší než nic a obouručky, včetně té s logem LM, si pak jako motivaci před zápasem na Letné mohli hráči prohlédnout ještě jednou při děkovačce.Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Po solidním nástupu se úroveň supportu v průběhu prvního poločasu zhoršovala, ale ve druhém poločase došlo i díky dění na hřišti k oživení a úspěšný obrat pak dokonce probudil i prořídlé tribuny...
Hosté:
Těžko hodnotit, ale sem tam jsme je zaslechli.

Komentář:
Po zimním odchodu Šurala s Pavelkou tradiční pesimisti nedávali Slovanu v boji o pohárovou Evropu velké šance a všichni spíš favorizovali novou "čínskou" Slavii. Jenže po úvodní porážce na Dukle už Slovan prohrál jen s Plzní a výhra s Brnem byla pátou v řadě! Díky tomu jsme s přehledem setřásli své pronásledovatele a už tři kola před koncem tak bylo jasné, že si znovu (už popáté v řadě!) zahrajeme v pohárové Evropě! A Peltovi exGalacticos? Daleko za námi. Po loňsku se tedy vše vrátilo do normálu.
Je jen škoda, že se na jaře v Liberci ve velkém chodilo jen na hokej a návštěvy U Nisy byly tak špatné. Když už k návštěvě fotbalu Liberečáky nerozhýbaly kromě atraktivního fotbalu a dobrých výsledků ani různé marketingové akce a konečně i pěkné počasí a radši trávili sobotní odpoledne "po čarodějnicku" (jak kdyby nemohli až po fotbale), tak už je to vážně smutné.

Více se dočtete v jednom z příštích vydání magazínu Unisono.
Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Supra, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core