Sparta - Slovan 3:0 (2015/16)

7. 5. 2016
28. kolo
Praha, LetnáFotbal:
První půlhodina sice nebyla z naší strany špatná, ale pak přišly dva góly v naší síti a naše hra se rozsypala jak domeček z karet. Naše poslední naděje na předkola LM utnuli domácí krátce po přestávce třetí brankou v naší síti. Ke konci ještě předvedl jeden "blikanec" pan modeman Vácha. Celkově ale zasloužená prohra - náš tým (v sestavě bez hostujících sparťanů) tentokrát na odpočaté domácí prostě nestačil.

Sestavy:
Sparta:
Bičík - Zahustel (80. Vácha), Brabec, Nhamoinesu, Krejčí - Dočkal, Mareček, Matějovský - Konaté (74. Lafata), Jiráček - Juliš (66. Fatai)
Slovan:
Hladký - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora (73. Bartošák) - Sackey (41. Machuča), Breite - Bartl, Folprecht, Vůch - Luckassen (63. Rabušic)

Diváci:
Na souboj druhého se třetím se přišlo podívat 8817 diváků.
V domácím kotli odhadem dvě stovky sparťanů.
V sektoru hostů asi 250 Slovaňáků a Slovaňaček. Vlajky: Supras Core, D.B.S., RPL, Chaotix a další menší.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Kromě nějakého toho bengálu nic.
Hosté:
Tentokrát jsme odprezentovali hned tři transparenty adresované hlavně (ne)ščasnému sparťanskému trenérovi:
PŘED VILLAREALEM JSTE HRÁČE ŠETŘIT NEMUSELI, PŘED SLOVANEM ANO...
SPARTA HRAJE V POHÁRU TVRDĚ JEN PROTI NÁM. VÍME PROČ!
NEJVĚTŠÍ MAROD NA SPARTĚ? ŠČASNÝ A JEHO EGO.

Support:
Domácí:
Kotel vzhledem k počtu na tu dálku nijak extra slyšet nebyl, ale když se přidávala protilehlá tribuna, což se s rostoucím skóre stávalo častěji, bylo to už hlasité dost.
Hosté:
V prvním poločase to bylo z naší strany celkem vydařené představení se solidním zapojením všech jedinců i skupin, ve druhém poločase už jsme na to bohužel nenavázali a začaly se víc projevovat tradiční nešvary částí naší výjezďácké fanscény - úspěchovost jedněch a samolibost jiných, přesto se jakž takž fandilo až do konce a děkovačka i přes vysokou prohru proběhla ve znamenaní hlasitého fandění oblíbeného chorálu "Je to jedno, kolik nás tu je, i když Slovan třeba prohraje, my tu budem stát a naše mužstvo hnát, modrobílí hoši do boje!" Za pozitivum lze považovat, že během zápasu bylo sparťanům věnováno minimum pozornosti a hromadně jsme je "pozdravili" až po zápase.

Komentář:
K prezentovaným transparentům: Po odvetě pohárového čtvrtfinále, do něhož musel Ščasný nasadit i navrátivší se reprezentanty (i když Spartu čekal dvojzápas s Villarealem), aby mu pomohli překonat jeho komplex ze tří proher se Slovanem v řadě, brečel sparťanský trenér něco o tom, že prý tvrdě (respektive agresivně nebo dokonce zákeřně) hrajeme jen proti nim. Prý že ví i proč, ale že to neřekne. Ačkoliv Sparta tehdy se štěstím postoupila, byl to začátek jejího konce, protože kvůli zraněním a únavě hráčů pak začali ztrácet v lize a v Evropě dostali lekci od Villarealu. K semifinále tuzemského poháru proti týmu zelenorudého srdcaře a aktuálního předsedy FAČR pak už přistoupili úplně jinak, první zápas odchodili a do druhého už pro jistotu nasadili jen juniory, protože prý měli tak velkou marodku, že ty zbylé hráče áčka ani nemělo smysl nasadit a raději je všechny šetřili před tím, než je zase pokopeme, protože je druhá nejprestižnější česká fotbalová trofej najednou přestala zajímat. Prostě komedie... Každopádně Ščasný svým vystupováním a charakterem do rudého klubu fakt zapadá.

Více se dočtete v jednom z příštích vydání magazínu Unisono.
Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

S.CORE, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core