Fiorentina - Slovan 3:0 (EL 2016/17)

3. 11. 2016
EL skupina, 4. zápas
Stadio Artemio FranchiFotbal:
Již tak zdecimovanou sestavu Slovanu nepodpořilo brzké zranění jediného stopera Hovorky, který musel v 17. minutě vystřídat. Žádné zázraky se tak neděly a Slovan si odvezl přesvědčivou a zaslouženou porážku.

Sestavy:
Fiorentina:
Tatarusanu - Tomovič, Gonzalo Rodriguez, De Maio, Milič - Sanchez, Borja Valero (79. Babacar), Iličič (68. Vecino), Cristoforo - Kalinič (86. Bernardeschi), Chiesa
Slovan:
Hladký - Sýkora (79. Navrátil), Coufal, Hovorka (17. Nitrianský), Bartošák - Súkenník - Bartl, Folprecht, Ševčík, Vůch - Markovič (59. Komličenko)

Diváci:
Na utkání dorazilo odhadem deset tisíc lidí, oficiální číslo nemůžu dohledat :-)
Domácích na tribuně za brankou více méně aktivních cca 1000.
V sektoru hostů 300 Slovaňáků, vlajky: D.B.S., RPL, CORE, Hrádek, R.I.P. Mário.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Bez optické prezentace.
Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
V sektoru domácích bylo prořídlo, stáli vesměs nad svými vlajkami roztaženi do šířky, což asi supportu moc nepomohlo. Stadion není akusticky moc dobře řešený, a tak přes tu dálku není možné jejich support moc hodnotit. Vlajky ale vlály po celý zápas.
Hosté:
Předzápasové supportové nadšení bylo přetaveno v prvním poločase v poměrně solidní fandění v docela dobrém počtu, ačkoliv se rozhodně nezapojovali všichni přítomní (včetně některých jedinců z kotle). Kvůli italským předpisům nebylo umožněno vpuštění bubnu a megafonu, organizace supportu se tedy tentokrát ujali dva lidi jen bez pomoci "nástrojů", i tak to docela šlo. Se stoupajícím počtem míčů v naší síti zapojení lidí v sektoru klesalo, přesto to nebyla žádná ostuda.Komentář:
Krásná destinace, zajímavý soupeř, zajímavá scéna a autobusově překonatelná vzdálenost vyústily v docela solidní počet hostů - v sektoru se nás sešlo skoro 4x tolik co pár dnů předtím v Praze, dalších asi 150 Slovaňáků bylo na hlavní tribuně. Z Liberce vyrazily tři plné autobusy, minibus a samozřejmě i další auta.
V Liberci byly bohužel zapomenuty mávačky a sektorovku by nám domácí pustili jen do vedlejšího prázdného sektoru, a tak z naší strany nakonec nebylo na co koukat.
Stadion little bit oldschool, což sice není moc super pro akustiku, ani pro výhled na hřiště, ale má to něco do sebe prostě. Ať už ty staré obří ukazatele skóre nebo sloup uprostřed protilehlé tribuny. A koneckonců i ta absence střechy. Naštěstí se předpovědi norských družic, že má celý den pršet, nevyplnily a jak pobyt ve městě, tak na stadionu, byl příjemný, i když večer už bylo chladněji.

Více najdete v magazínu Unisono.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core