Slovan - Jablonec 1:1 (2016/17)

13. 5. 2017
28. kolo
U NisyFotbal:
Slovan byl v zápase po většinu hrací doby o něco lepší než tradiční rival, který vzhledem k situaci svého šéfa neměl jistotu, jak to s ním v budoucí sezoně vůbec bude. Přesto hosté dokázali v úplném závěru tříminutového nastavení vyrovnat a Slovan se z výhry v derby radovat nemohl.

Sestavy:
Slovan:
Dúbravka - Kerbr, Kúdela, Karafiát, Mikula - Souček, Breite - Ekpai, Bosančić (90. Obročník), Vůch (86. Voltr) - Baroš (89. Coufal)

Jablonec:
Hrubý - Zelený, Beneš, Pernica, Janković - V. Kubista - Masopust (64. Mehanovič), Trávník, Diviš (84. Kysela) - Mihálik (73. Považanec), Doležal

Diváci:
Na zápas dorazilo 5400 diváků.
V našem sektoru 190 lidí. Klasické vlajky.
Hostů 170. Vlajka NC.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Na začátku zápasu jsme odprezentovali choreografii, která měla připomenout 440. výročí povýšení Liberce na město a udělení městského znaku. Na horní plachtu s městským znakem v pozadí a s číslicí 440 navázaly spodní kartony, na nichž pokračovala kresba městského znaku. Pod akcí nápis nejprve MDLXXVII (1577 římskými číslicemi) a následně 1577-2017. Spodní kartony se nakonec nepodařilo úplně srovnat, což je škoda, nicméně je dobře, že jsme po delší době podobnou organizačně náročnější akci udělali. Je třeba si zase začít zvykat :-)Ve 13. minutě se v kotli objevil nápis "Berbr na Pankrác! Hlavně ať nesedí spolu!" a na severní tribuně v sektoru H v tu samou dobu "Míra na Mírov!".

Hosté:
Hosté dorazili většinově v bílých trikách, jinak bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Support tentokrát nadprůměrný. Vzhledem k aktuálnímu dění mnohem častěji též proložen poněkud peprnějšími pokřiky a popěvky.

Hosté:
Hosté se snažili fandit, ale v druhé půli jejich snaha téměř úplně uvadla, nakonec ale přece jen přišla euforie v podobě oslavy vyrovnávací branky.

Komentář:
Před zápasem proběhl u hospody před stadionem krátký happening, kde se "Shrek" za podpory svých "přátel" loučil se svobodou.
Co se týče zápasových tifoakcí - ne vše proběhlo, jak mělo, ale to už je teď fuk...
Po závěrečném hvizdu se nesmyslně proběhl po hřišti jeden fanoušek Slovanu, za což byl "odměněn" férovým zmaštěním ze strany pořadatele, kterého zastavil až asistent trenéra Jarda Köstl.

Více najdete v magazínu Unisono.
Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core