Slovan - Zlín 1:0 (2017/18)

30. 7. 2017
1. kolo
U NisyFotbal:
Proti nám šťastný účastník základní skupiny EL, kterému tam kromě Manchesteru nejvíc pomohl i rozhodčí v našem vzájemném jarním pohárovém čtvrtfinále, kdy pro ně vykouzlil penaltu za faul mimo vápno. Zásadní okolností tentokrát bylo brzké vyloučení zlínského Traoreho. Dlouhou přesilovku dokázal Slovan využít, až když zlínští po posledním vystřídání šli kvůli zranění Jiráčka do devíti. Tentokrát jsme tedy byli šťastnější my a podle všeho zaslouženě! Balon do branky pár minut před koncem po nezmarovsku protlačil Pulkrab.

Sestavy:
Slovan:
Kolář - Coufal, Kúdela, Karafiát, Kerbr - Breite (60. Havelka), Kulhánek (46. Pulkrab) - Ševčík, Folprecht, Mikula (80. Bosančič) - Potočný
Zlín:
Dostál - Kopečný, Gajič, Janíček, Matejov - Ekpai (65. Fantiš), Traore, Jiráček, Holzer - Diop (58. Holík), Beauguel (58. Hnaníček).

Diváci:
Dle oficiálních čísel 4894 diváků.
V domácím kotli standardní vlajky a cca 150 lidí.
Hostů dorazilo asi 30.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Při nástupu osmapadesátková sektorovka a pod ní transparent "Budiž nám liga lehká!"Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Napoprvé v nové sezóně to celkem ušlo, zapojení lidí v kotli chvílemi lepší, jindy zas horší. Aspoň párkrát se podařilo zapojit i ostatní tribuny. Z obvyklého normálu vybočilo snad jen programové "vypruzování" uprchlíka Ekpaie velkou částí lidí v sektoru, a to bohužel i na úkor podpory našeho týmu. Více v komentáři.
Hosté:
Občas zafandili.

Komentář:
Liga teď střídá sponzory ve frekvenci co sezóna, to nový název. Po pivu, sázkovce/nesázkovce a online pojištění teď došlo na barvy a za rok se má zase začít sázet - o důvod víc na všechny ty sponzorské názvy kašlat...
V základní sestavě Slovanu vlastně jen jedna nová tvář (Kulhánek) a dvě staronové (Kolář, Folprecht) - to je na poměry Slovanu v posledních letech až překapivě málo.
K pískání a nadávkám směrem k Ekpaiovi: Stojí za to poznamenat, že to bylo na něčí objednávku a že ne všichni v kotli s tak velkou pozorností směrem k jednomu zapomenutelnému, byť nevděčnému žoldákovi byli ztotožnění, ale velká část kotle se do toho holt nechala vmanipulovat. Kéž by se všichni tak systematicky věnovali i podpoře Slovanu. Na druhou stranu ta pozornost podle všeho splnila svůj účel a v Liberci ještě před pár týdny oblíbeného "Ríšu" to spolu s pár tvrdšími zákroky od našich fotbalistů rozhodilo tak, že se nakonec (údajně kvůli zranění), nechal vystřídat a při odchodu ze hřiště jen kroutil hlavou. Předtím ale měl i pár šancí, kdy ho naštěstí vychytal Kolář.

Více možná někdy v magazínu Unisono...
Fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Supra, supras@seznam.cz
Sthnut z Supras Core