Slovan - Plzeň 0:3 (2017/18)

9. 9. 2017
6. kolo
U NisyFotbal:
Takhle za uši už jsme dlouho nedostali. Nebyla to jen lekce z efektivity a naše neschopnost dotáhnout slibně se rozvíjející šance do konce. Hosté vyhráli zaslouženě a naprosto suverénně vedou ligu.

Sestavy:
Slovan:
Kolář - Mikula, Karafiát, Kúdela, Kerbr (76. Voltr) - Coufal, Folprecht (59. Vácha), Breite, Havelka (46. Pulkrab), Ševčík - Potočný

Plzeň:
Kozáčik - Řezník, Hejda, Hájek, Limberský - Hrošovský, Živulić - Petržela (82. Zeman), Kolář (71. Hořava), Kopic - Krmenčík (77. Řezníček)

Diváci:
Na stadionu nadprůměrná návštěva 6530 diváků.
V našem sektoru něco málo přes 200 lidí. Vlajky: D.B.S., Supporters-Ultras, R.I.P. Mário, No al calcio moderno, Forza Slovan, Core, Tifoteam.
Hostů dorazilo cca 120. Vlajky: Ultra Side, Alkoturisté, Výjezďáci, Sloužíme královně a Klatováci.

Ultra aktivity:
Optická prezentace:
Domácí:
Na začátku zápasu v sektoru roztaženy zelené pruhy (trávník) a v nich postava modrého fotbalového zahradního trpaslíka. Doplněno o nápis "A nejlepší ze všeho jsou trpaslíci!". Jednalo se o reakci na výroky našeho trenéra po minulém domácím utkání se Spartou, kdy údajně sparťanský hráč Bem Chaim měl našim hráčům předhazovat, že si je všechny může koupit do zahrady jako trpaslíky. Nápis byl parafrází na cimrmanovskou hlášku "A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci!".Hosté:
Bez optické prezentace.

Support:
Domácí:
Vzhledem k vývoji utkání to tentokrát nebylo vůbec špatné. Škoda, že tomu zápas trochu nepomohl. Otestoval se i nový buben, poté, co se starý při zápase v Boleslavi odebral už navždy do věčných lovišť.

Hosté:
Tentokrát nemáme žádnou objektivní informaci o supportu hostů.

Komentář:
Den před zápasem, ale i při samotném utkání, to bohužel vypadalo, že se v okolí našeho klubu objevila potřeba nechat se využívat pro předvolební agitku jistému politickému uskupení kandidujícímu do podzimních parlamentních voleb. Stejně jako apolitičnost našeho sportu (nebo aspoň klubu a stadionu) respektují fanoušci, měl by se o totéž snažit i klub a jeho představitelé. Protože koukat na politické vandráky při zápase (ať už volím nebo nevolím kohokoliv), to je prostě hnus. Nemluvě o tom, nakolik jsou s takovou nepřímou propagací srozuměni nebo nesrozuměni ti, kteří vytvářejí hlavní "produkt" našeho klubu, tedy samotní fotbalisti?
Poté, co se ve Spartě stal po pěti letech nechtěným (místo aby si už dávno vykopal nějaké atraktivnější angažmá za hranicemi), se k nám na pár zápasů vrací rozehrát náš někdejší hráč Vácha, který si v posledních letech svým chováním na hřišti i mimo něj zrovna moc sympatií nezískal. Těžko říct, na kolik nám může na hřišti a v kabině pomoct, to asi ví jen trenér, který ho sem chtěl a v reálu to ukáže až zbytek podzimu. Moc koncepčně to ale zvenčí nevypadá. Při jeho střídání přesto větší část lidí (na tribunách i v kotli) aplaudovala a nadšeně ho vítala, hlavně ti, kteří ještě nostalgicky vzpomínají na poslední titul. Byli ale i tací, kteří nevítali a dokonce se ozýval i pískot (opět na tribunách i v kotli). Asi dobře, že rozeřvávač tenhle chaos utnul a pozornost obrátil zpátky k podpoře Slovanu. Podle mě moc pozornosti směrem k někomu, kdo si ji nezaslouží. Vtipné ale je, že se k Váchovi a jeho hostování u nás negativně vyjadřují i jedinci, kteří předtím u Kouřila něco podobného nebyli schopní skousnout. Jeden by se v tom nevyznal. Musíme teda "vítat" každého, koho nám trenér s vedením na pár měsíců přivedou nebo ne?

Všechny fotky ze zápasu si můžete prohlédnout ZDE.

Tessie, bse@bse.cz
Sthnut z Supras Core